Najbliższe spotkania w Galerii Azjatyckiej

Środa, 1.07.
LADAKH CZYLI MAŁY TYBET W INDIACH

Spotkanie z prof. dr Tomaszem Sikorskim z ASP, artystą i pedagogiem;.www.tomaszsikorski.net

Czwartek, 2 lipca, godz 18, MIT TYBETU DZIŚ
Spotkanie z Ewą Kędzierską, podróżniczką i autorką książki "Dziennik tybetański" ze wstępem XIV Dalajlamy z gościnnym udziałem posła Arkadego Fiedlera, podróżnika i twórcy Muzeum w Puszczykowie - www.fiedler.pl

Spotkania z cyklu "Z tradycji buddyzmu" prowadzone przez Macieja Góralskiego, kustosza MAiP; www.magura.art.pl

TAJEMNICZA MELANEZJA

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie:

TAJEMNICZA MELANEZJA
Od kultury duchowej na Vanuatu po cudowny świat owadów na Nowej Kaledonii, spotkanie z podróżnikiem Karolem Glimosem.

Piątek, 26.06.2009 godz.18.00
Galeria Azjatycka, ul. Freta 5, Warszawa
Wstęp Wolny


Więcej informacji i zdjęć znajdą Państwo na stronie:
http://wyprawynakranceswiata.blogspot.com/


KAROL GLIMOS
Podróżujący prawnik, patrzący na świat z socjologicznej perspektywy. A wszystko po to, żeby jak najlepiej rozwijać swoje hobby - entomologię. Owadami zajmuję się od 14 lat, współpracuję z Muzeum Górnośląskim w Bytomiu i Śląskim Towarzystwem Entomologicznym. Moje pozdróże były początkowo związane właśnie z owadami, jednak szybko pojawiło się zainteresowanie ludźmi i innymi kulturami. Obecnie przygotowuję się to studiów doktoranckich na temat wpływu religii i obyczajów na ewolucję struktury społecznej Vanuatu.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz socjologii na Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych im. Ks.Emila Szramka w Tychach.


MELANEZJA – zachodznia część Pacyfiku - stanowi jeden z najbogatszych kulturowo regionów świata.


Fotografie Karol Glimosa ©

CHIŃSKA SZTUKA HERBACIANA NA TAJWANIE

Czwartek, 18.06. godz. 18.00
Galeria Azjatycka, ul. Freta 5
Wstęp Wolny


CHIŃSKA SZTUKA HERBACIANA NA TAJWANIE (wideo, pokaz eksponatów) - o tradycji picia herbaty w Chinach i akcesoriach herbacianych opowie kustosz Maciej Góralski.

Zapraszam do spotkanie WIETNAM WSPÓŁCZESNY

17.06.2009, godz. 18.00
Galeria Azjatycka, ul. Freta 5, Warszawa
Wstęp Wolny


WIETNAM WSPÓŁCZESNY - spotkanie z Janem Rybnikiem, znawcą Azji Południowo-Wschodniej (Wietnam, Laos, Kambodża) organizowane we współpracy z Centrum Studiów Polska-Azja; www.polska-azja.pl

Podróż do Papui-Nowei Gwinei

POD OPIEKĄ PRZODKÓW
10.06.2009 Godz. 18.00
Galeria Azjatycka,
ul. Freta 5 Warszawa, Wstęp Wolny


Muzeum Azji i Pacyfiku serdecznie zaprasza na spotkanie z antropologiem dr Wojciechem Dąbrowskim, z relacją o dwuletnich badaniach terenowych na Papui Nowej Gwinei, połączone z promocją książki Kathy Golski "Pod opieką przodków".


Kobiety w strojach do ceremonii moka z Wojciechem i Rafałem.
Fot. Wojciech Dąbrowski

Wojciech Dąbrowski - antropolog pracujący w Australii i Papui-Nowej Gwinei. Studiował na Wydziale Afrykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzował się w Canberze, pisząc pracę na temat reakcji ludności Gór Zachodnich w Nowej Gwinei na obecność misji katolickiej. Wykładał na Uniwersytecie Narodowym w Canberze, Uniwersytecie Sydnejskim i na Uniwersytecie Macquarie w Sydney. Jest konsultantem naukowym filmów dokumentalnych i fabularnych poświęconych PNG i Triobrandom (Black Harvest, Joe Leahy's Nieighbours, First Contact, Szlachetny Dzikus, In the Savage Land) i historii emigracji do Australii (Amnesia).Opis książki"Pod Opieką Przodków":

Kathy Golski
jest australijską malarką i pisarką. Książka-dziennik "Pod opieką przodków" jest owocem jej dwuletniego pobytu wraz z mężem antropologiem i czwórką dzieci w górzystym regionie Papui Nowej Gwinei. Książka odniosła ogromny sukces w Australii, a zaufanie czytelników bierze się nie tylko z osobistego doświadczenia Autorki, ale i ze stylu pisarstwa, jakim posłużyła się, by opisać swoje bogate wrażenia.

ORIENTALNE KORZENIE MEDYCYNY KOMPLEMENTARNEJ

wtorek, 09.06.2009, godz. 18.00
Galeria Azjatycka ul. Freta 5, Wstęp Wolny


spotkanie z dr.med. Dorotą Staszewską, psychiatrą, praktykiem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która opowie m.in. o nowych zagrożeniach zdrowotnych, takich jak GMO i Codex Alimentarius. Spotkania organizowane przez kustosza Macieja Góralskiego