Indie. Od kolonii do mocarstwa. 1857-2013


Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie promujące książkę ''Indie. Od kolonii do mocarstwa. 1857-2013.", poświęconą historii Indii w XIX i XX wieku. Gośćmi spotkania będą autorzy książki - dr Adam Burakowski i dr Krzysztof Iwanek. Spotkanie będzie osnute wokół dyskusji ,,Współczesne Indie - krajem Gandhiego czy Nehru?''. 


15 stycznia, godz. 18.00, 
Galeria Azjatycka, ul. Freta5 w Warszawie.


Książka jest historią Indii w XIX i XX w., aż do roku 2013. Opisane zostały procesy polityczne, gospodarcze, międzynarodowe, a po części także społeczne. Czytelnik znajdzie w tej książce m.in. dzieje brytyjskiego podboju Indii, napięć hindusko-muzułmańskich, indyjskiego ruchu niepodległościowych, sporu o Kaszmir i wojen z Pakistanem, reform gospodarczych, diaspory indyjskiej, Polaków w Indiach i wiele innych.


Autorzy książki:

dr Krzysztof Iwanek
Historyk, indolog i kulturoznawca. Wykłada historię Indii i politykę we współczesnej Azji Południowej w Collegium Civitas. Ekspert Centrum Studiów Polska-Azja, autor licznych artykułów o współczesnych Indiach i Pakistanie.

dr Adam Burakowski
Pracownik Instytutu Studiów Politycznych PAN oraz Polskiego Radia. Współpracuje z europejską siecią radiową Euranet Plus. Specjalizuje się w historii najnowszej krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zna hindi i urdu. Autor książki Geniusz Karpat. Dyktatura Nicolae Ceauşescu 1965-1989 (2008).

Organizacja: Karolina Krzywicka (karolinakrzywicka@wp.pl)