Festiwal Terra pod patronatem naszego muzeumZbliża się dwunasta odsłona "Festiwalu Terra", który został objęty patronatem Muzeum Azji i Pacyfiku. Zapraszamy wszystkich 1-2 grudnia do Kina Wisła.

Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie w warszawskim kinie Wisła, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży.

Jak zwykle spróbujemy przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami postaramy się pokazać, że świat nie jest taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia.
Najważniejsze w pokazie slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: ciekawa podróż, dobre zdjęcia i ich wybór (zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej gdy tak łatwo robi się tysiące zdjęć), kompozycja pokazu, osobowość i opowieść autora, muzyka i to nieuchwytne "coś" co sprawia, że pokaz zapada nam w pamięć. Dlatego od pierwszej edycji TERRY prezentujemy Państwu tylko dobre pokazy slajdów. http://www.festiwalterra.pl/

Podczas tegorocznej 12 TERRY:

Wybierzemy się w pełną przygód i spotkań z ludźmi podróżdookoła świata razem z Karoliną Sypniewską, która z Bydgoszczy wyruszyła stopem do Australii i dotarła jeszcze dalej, aż do Papui Nowej Gwinei.Zbyszek Pawlak zabierze nas w podroż Jedwabnym Szlakiemprzez miasta przyszłości w Kazachstanie, uzbecką tradycję, niezwykle piękną przyrodę Kirgistanu oraz świat wojny w Afganistanie i przemocy w górach Kaukazu – podróż w poszukiwaniu własnej wartości w szybko zmieniającym się świecie.


Na dłużej zatrzymamy się na Filipinach, gdzie Agnieszka Doberschuetz spędziła prawie 3 lata. Poznamy kontrasty i paradoksy tego kraju oraz mentalność jego mieszkańców.
Przejedziemy kawał Afryki osobową toyotą z Warszawy aż do Timbuktu z Gosią Preuss-Złomską i Marcinem Złomskim, pokonując dzielnie wszelkie przeszkody: biurokratyczne, terenowe i techniczne (toyota nie była pierwszej młodości).Razem z Mikołajem Golachowskim biologiem i podróżnikiem zafascynowanym Antarktyką, będziemy podziwiać magiczne polarne krajobrazy i dzikie zwierzęta, które nie boją się ludzi.Wędrując himalajskimi szlakami z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przejdziemy przez wiele przełęczy i przeprawimy się przez niejedną rzekę a przede wszystkim przekonamy się o niezwykłej życzliwości i gościnności mieszkańców Zanskaru.


Wyruszymy z Anną i Marcinem Szymczakami na rubieże kulturowej Europy do kolebki chrześcijaństwa - Gruzji i Armenii, gdzie odwiedzimy jedne z najstarszych kościołów na świecie i powędrujemy po zielonych dolinach i śnieżnych graniach Kaukazu.


Z fotografem do zadań specjalnych Markiem Arcimowiczem weźmiemy udział w pionierskiej wyprawie do Wenezueli na leżący w sercu gęstej selwy niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui. Oj, nie będzie łatwo...
Od marzeń zaczyna się każda podróż... Mamy nadzieję, że Festiwal stanie się dla Państwa inspiracją do ciekawych podróży...