Podróż do Papui-Nowei Gwinei

POD OPIEKĄ PRZODKÓW
10.06.2009 Godz. 18.00
Galeria Azjatycka,
ul. Freta 5 Warszawa, Wstęp Wolny


Muzeum Azji i Pacyfiku serdecznie zaprasza na spotkanie z antropologiem dr Wojciechem Dąbrowskim, z relacją o dwuletnich badaniach terenowych na Papui Nowej Gwinei, połączone z promocją książki Kathy Golski "Pod opieką przodków".


Kobiety w strojach do ceremonii moka z Wojciechem i Rafałem.
Fot. Wojciech Dąbrowski

Wojciech Dąbrowski - antropolog pracujący w Australii i Papui-Nowej Gwinei. Studiował na Wydziale Afrykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzował się w Canberze, pisząc pracę na temat reakcji ludności Gór Zachodnich w Nowej Gwinei na obecność misji katolickiej. Wykładał na Uniwersytecie Narodowym w Canberze, Uniwersytecie Sydnejskim i na Uniwersytecie Macquarie w Sydney. Jest konsultantem naukowym filmów dokumentalnych i fabularnych poświęconych PNG i Triobrandom (Black Harvest, Joe Leahy's Nieighbours, First Contact, Szlachetny Dzikus, In the Savage Land) i historii emigracji do Australii (Amnesia).Opis książki"Pod Opieką Przodków":

Kathy Golski
jest australijską malarką i pisarką. Książka-dziennik "Pod opieką przodków" jest owocem jej dwuletniego pobytu wraz z mężem antropologiem i czwórką dzieci w górzystym regionie Papui Nowej Gwinei. Książka odniosła ogromny sukces w Australii, a zaufanie czytelników bierze się nie tylko z osobistego doświadczenia Autorki, ale i ze stylu pisarstwa, jakim posłużyła się, by opisać swoje bogate wrażenia.