NEPAL - trekking pod Kangczendzongę.Fotografie Ewy Wenty

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza  na wystawę


NEPAL - trekking pod Kangczendzongę. Fotografie Ewy Wenty

Zdjęcia z wyprawy do Nepalu będzie można obejrzeć od 18 grudnia 2009 do 29 stycznia 2010 w gościnnej galerii Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, która mieści się w Traffic Clubie (2 piętro) przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.Wstęp wolny

O wystawie:
Kangczendzonga to jeden z najpotężniejszych szczytów Himalajów i trzeci najwyższy wierzchołek świata, położony na wschodniej granicy Nepalu i indyjskiego stanu Sikkim. Trudna dla Europejczyków nazwa góry pochodzi od 4 słów tybetańskich: kang - śnieg, chen - wielki, dzod - skarbnica, nga - pięć i oznacza Pięć Skarbnic Wielkiego Śniegu. Fotografie pochodzące z wyprawy w 2001 roku oddają klimat malowniczego przedgórza Himalajów wyróżniającego się bujną i zróżnicowaną przyrodą oraz charakterystycznymi buddyjskimi klasztorami o surowej, prostej architekturze. Niezwykłe pejzaże ukazują górskie wioski, widoki na Dolinę Simbua-Khola oraz niespotykane gdzie indziej lasy rododendronów oraz plantacje herbaty w Ilam.

O autorce:
EWA WENTA - Ewa Wenta jest z wykształcenia prawnikiem. Od kilkunastu lat zajmuje się fotografią. Jej pasją są podróże i góry, które stały się głównym tematem jej zdjęć.

Organizator wystawy: Karolina Krzywicka (Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie)