Dla najmłodszych PORANKI Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ (warsztaty)

PORANKI Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ W MUZEUM AZJI I PACYFIKU


Warsztaty wprowadzą dziecko w fascynujący świat kultury japońskiej. Podczas nich uczestnicy będą rozwijali zdolności manualne, plastyczne i muzyczne.Warsztaty prowadzi: Olga Barbasiewicz - Kulturoznawca, japonista, podróżnik.


PROGRAM SPOTKAŃ:


godz. 11.00-12.00 (dzieci 4 - 6 lat), 12.15-13.15 (dzieci 7 - 10 lat)
miejsce: Galeria Azjatycka, ul. Freta 5 (Nowe Miasto)

6.03 Czemu dzieci w Japonii malują obrazki, a nie piszą literek? Za pomocą pędzla i tuszu namalujemy na papierze ryżowym magiczny świat japońskich znaków. Wstęp do kultury Japonii.


20.03 Z papieru można zrobić wszystko – fenomen origami. Ciąg dalszy zdobywania wiedzy o Japonii – tworzenie origami. Poprzez zabawę z papierem rozwija się wyobraźnia dziecka, jak również jego zdolności manualne.


10.04 Jak mały Japończyk zje obiad pałeczkami? Kultura kulinarna Japonii. Zapoznanie dziecka z japońską kulturą kulinarną. Zajęcia urozmaicone będą zabawami sprawnościowymi, związanymi z umiejętnością posługiwania się pałeczkami.


24.04 Czemu japońska mama inaczej niż moja mama układa kwiaty w wazonie? Ikebana, czyli japońskie kompozycje kwiatowe. Poznanie Japonii poprzez jej specyficzny dla danego kręgu kulturowego pogląd na estetykę. Układanie kompozycji kwiatowych, rozbudzających wyobraźnię dziecka, z zachowaniem reguł japońskiego poczucia piękna.


15.05 Czemu w Japonii herbata ma kolor zielony? Ceremonia herbaciana i porcelana japońska.
Ciąg dalszy zgłębiania japońskiej estetyki poprzez naukę ceremonii herbacianej. Opowieść o japońskiej porcelanie.


29.05 Jak szybko jedzie pociąg w Japonii? Japońska technika. Japonia jest zazwyczaj kojarzona z rozwojem technologicznym. Zapoznamy więc dzieci i z tym aspektem kraju kwitnącej wiśni. Super szybkie pociągi shinkansen, wieżowce sięgające chmur to przecież też Japonia. Japońskie budownictwo – zabawa z klockami


12.06 Czemu dzieci w Japonii ubierają się inaczej niż ja? Specyfika japońskiego stroju – od kimona do szkolnego mundurka i mody japońskiej ulicy. Jak założyć kimono – lekcja praktyczna.


ODPŁATNOŚĆ:
Za pojedyncze zajęcia:
15 zł (wcześniejsza rezerwacja) (+ dopłata za materiały do ikebany i sushi w przypadku zajęć tematycznych)
Cena za wejście w dniu imprezy: 20 zł, (+ dopłata za materiały do ikebany i sushi w przypadku zajęć tematycznych)
Odpłatność za cykl: 90 zł, (+ dopłata za materiały do ikebany i sushi w przypadku zajęć tematycznych)


ZAPISY NA WARSZTATY: Olga Barbasiewicz - Kulturoznawca, japonista, podróżnik.
rezerwacja pod nr. 514 65 89 43 lub ola@magnicultura.pl

 

ORGANIZATOR: magnicultura.pl

Patronat Medialny: