OKINAWA


Środa, 10.02. godz.18.00 OKINAWA (slajdy) - spotkanie z Agnieszką Śliwą, która po rocznych studiach w Japonii co roku odwiedza Kraj Kwitnącej Wiśni. Cykl Z plecakiem przez Azję.

Miejsce: Galeria Azjatycka, ul. Freta 5, Warszawa
Wstęp Wolny


Serdecznie zapraszam na pokaz zdjęć z Okinawy – najsłoneczniejszego miejsca w Japonii i ojczyzny karate! Przenikające się tutaj przez wiele wieków wpływy japońskie i chińskie wykształciły unikalną kulturę, znacznie różniącą się od typowego wyobrażenia o Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Opowiem o historii Okinawy, jeszcze do XIX wieku będącej niezależnym królestwem Ryukyu, o zabytkach, tradycyjnych strojach, muzyce i tańcu, o przyrodzie, typowych potrawach i życiu codziennym. Zapraszam w podróż do tętniącej życiem stolicy Okinawy, Naha, na otoczoną lazurowymi wodami wyspę Zamimi-jima oraz do historycznej siedziby królów w Shuri.

Zdjęcia przeplatane będą fragmentami filmów z pokazu tańca i śpiewu.

Agnieszka Śliwa - absolwentka Politechniki Warszawskiej, od ponad 12 lat fascynuje się Japonia. Roczny pobyt na studiach w Nagoi pogłębił jej miłość do Kraju Kwitnącej Wiśni. Odtąd wraca tam co roku. Czynnie działa w Studenckim Kole Japońskim UW, bierze udział w licznych wydarzeniach związanych z japońską kulturą, prowadzi prezentacje i pisze artykuły o podróżach po Japonii.