BADAGOWIE - nieznany lud z Indii Południowych".

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii MAŁGORZATY JANUSZ "BADAGOWIE - nieznany lud z Indii Południowych".

Wystawę można obejrzeć od 30 marca do 30 kwietnia 2010 w gościnnej galerii Traffic Clubu (2 piętro).

O wystawie:
W czasie roku spędzonego w Indiach oprócz naturalnego poznawania codziennego życia mieszkańców nadmorskiej miejscowości Pondicherry poznawałam też kulturę plemienną Nilgiri, odwiedzając rozsiane po Górach Błękitnych wioski plemienia Badagów. Wystawa ta jest obrazem doświadczeń związanych w życiem pośród nich. Pokazuje ich naturalne zamiłowanie do tańca, optymizm i głęboką duchowość, obecną zarówno na co dzień jak i w czasie hucznie obchodzonych świąt. Zdjęcia pokazują rytm życia kochających muzykę Badagów na tle przepięknych krajobrazów górskich i są wyrazem głębokiej przyjaźni jaka nawiązała się między mną a członkami tej społeczności. Serdecznie zapraszam na prawdziwą podróż do źródeł czasu.

O autorce:
Małgorzata Janusz - studentka ostatniego roku Indologii na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Młodych Dyplomatów w Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie; stypendystka rocznego programu akademickiego ICCR’u (agenda rządu indyjskiego d.s. kultury); członek koła naukowego Klub Miłośników Indii – Minakszi, organizatorka studenckich wyjazdów naukowych do Indii („Święta południowych Indii” i „Dżinizm w Indiach południowych”), seminariów naukowych; pasjonatka kultury Indii Południowych; amatorka fotografii podróżniczej.

Orgnizator: Karolina Krzywicka
kontakt: karolinakrzywicka@wp.pl