Azjatyckie zabawy i pacyficzne rytmy, czyli wakacje z MAGNICULTURĄ i Muzeum Azji i Pacyfiku

Azjatyckie zabawy i pacyficzne rytmy, czyli wakacje z MAGNICULTURĄ i Muzeum Azji i Pacyfiku

Po raz pierwszy w Warszawie Muzeum zaprasza najmłodszych na 2 tygodnie wspaniałej, wakacyjnej, azjatyckiej zabawy! Podczas wakacji w Muzeum Azji i Pacyfiku firma edukacyjna MAGNICULTURA, organizator „Poranków z kulturą japońską”, zaprosi  najmłodszych do spotkania z różnymi formami kultury Dalekiego Wschodu i Oceanii. Poprzez zabawę, taniec, muzykę poznamy różne kultury.

Zajęcia to 3 godziny warsztatu w godz. 10.30 – 13.30

Tydzień pierwszy

13 lipca 2010 POLINEZJA
Nasze spotkanie rozpoczniemy od podróży na tropikalne Hawaje. Opowiemy o nich poprzez warsztaty taneczne, prowadzone przez wykwalifikowanego nauczyciela tańca w wykonanych własnoręcznie naszyjnikach lei, dowiemy się, czym są orzechy-świeczki, i wykonamy z nich ozdoby. Każdy fragment zajęć przeplatany będzie zabawami związanymi z Polinezją.

14 lipca 2010 CHINY I SINGAPUR
Podczas podróży po Chinach i Singapurze uwagę przyciągają rozwieszone na wybrzeżach lampiony. My również nasz kolejny dzień zajęć rozpoczniemy od wykonania dalekowschodnich lampionów. Zapoznamy się z chińskim systemem pisma i naniesiemy go na papierowe kule. Następnie poznamy egotyczne zwierzęta – papugi z parku Jurong czy pandę, przyjaciela chińskich dzieci. Nauczymy się wykonywać filcowe zabawki – pandy i papużki.

15 lipca 2010 NOWA ZELANDIA
Jak pracuje gejzer? Dlaczego para pojawia się jakby znikąd? Na te i inne pytania dzieci uzyskają odpowiedź podczas zajęć w pierwszym tygodniu naszych spotkań. Wykonają eksperymenty naukowe, pozwalające zrozumieć działanie gejzerów, poznają również kulturę maoryską. Ucharakteryzowane na maoryskich wojowników wykonają maski rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii i nauczą się wybijać maoryskie rytmy na bębnach, wprowadzające najmłodszych w zaczarowany świat hula.

Tydzień drugi

20 lipca 2010 IZRAEL
Izrael, określany jako kraj Bliskiego Wschodu, leży na terenie Azji, dlatego również i jego kulturze należy się uwaga podczas naszych wakacyjnych warsztatów. Tym razem jednak najmłodsi spotkają się z nauczycielem tańców żydowskich, wykonają żydowskie wycinanki i poznają pierwsze litery hebrajskie, aby nauczyć się zapisywać swoje imię w języku jidysz.

21 lipca 2010 JAPONIA
Tego dnia dzieci zamienią się w aktorów teatru kabuki, dzięki charakteryzacji wykonanej przez wizażystę teatralnego. Zapoznają się z tajnikami kultury Japonii, takimi jak lalki washiningyo, które samodzielnie wykonają pod okiem prowadzącego. Spotkanie zakończymy zajęciami o japońskich talizmanach – wykonując samodzielnie jeden z nich.

22 lipca 2010 AUSTRALIA
Spotkaniem z kulturą aborygeńską zakończymy nasz wakacyjny cykl w Muzeum. Poznamy największe rafy koralowe świata, wykonamy aborygeńskie malowidła i udamy się na spotkanie z kangurami i misiem koalą.

Cena za cały cykl: 299 zł. Przy wpłacie do 30.06  cena: 289 zł
Cena za dowolny tydzień cyklu: 169 zł
Cena za dowolny dzień: 60 zł

ZAPISY: Olga Barbasiewicz - Kulturoznawca, japonista, podróżnik.
rezerwacja pod nr. 514 65 89 43 lub ola@magnicultura.pl