KONIEC ŚWIATA W OBIEKTYWIE

KONIEC ŚWIATA W OBIEKTYWIE

Miejsce: Galeria Azjatycka Muzeum Azji i Pacyfiku
ul. Freta 5, Warszawa
tel. kont. 635 28 11

Otwarcie wystawy Niedziela 9 stycznia godz. 16.00
Zamknięcie 16 stycznia


Wystawa prezentuje prace kilkunastu autorów nie związanych zawodowo z fotografią, a zafascynowanych niepowtarzalną urodą Nowej Zelandii. Niespotykana nigdzie indziej rozmaitość krajobrazu, bogactwo nieskażonej przyrody i wyjątkowe światło składają się na urok tego kraju „na końcu świata”.

Wystawa jednak, poza popularyzacją Nowej Zelandii i czysto estetycznymi zaletami pokazywanych zdjęć, ma też zadanie edukacyjne. W epoce fotografii cyfrowej wielu podróżujących zapomina, że inwestycja w markowy sprzęt nie wystarczy, aby zrobić dobre zdjęcia w podróży. Często brakuje im przygotowania z zakresu elementarnej wiedzy fotograficznej, a bez tego nie da się robić dobrych fotografii. Przeciwieństwem tego dość ponurego, a rozpowszechnionego stanu rzeczy są prace prezentowane na wystawie. Amatorskie, ale wykonane w oparciu o solidną wiedzę i z pełnym zaangażowaniem autorów mogą być teraz prezentowane jako wzór do naśladowania dla wszystkich fotoamatorów. Miejsca tak odległe jak – z naszej perspektywy – Nowa Zelandia odwiedza się zwykle tylko raz w życiu. Szkoda wtedy marnować szansę na piękne fotografie.

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Rafał Żurmanowicz, twórca serwisu NaszaNowaZelandia.pl, przy współpracy Ambasady Nowej Zelandii w Polsce oraz Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Organizator: Tomasz Madej (MAiP)
Kontakt: tomaszmadej@muzeumazji.pl

Patroni medialni:

Kontynent Warszawa
http://www.kontynent-warszawa.pl/

Radio Kampus
http://radiokampus.waw.pl/

SPOTKANIA TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE:

Poniedziałek, 10.01 godz. 18.00
Dzieci z Pahiatua – spotkanie z Agnieszką Lipką, dziennikarką radiową, która odwiedziła w Nowej Zelandii miejsce, gdzie podczas II Wojny Światowej trafiło kilkaset dzieci polskich zesłańców po długiej tułaczce z Syberii przez Persję.http://www.facebook.com/event.php?eid=131273933604110&ref=mf

Środa, 12.01 godz. 18.00
Pokazowa lekcja języka maoryskiego – spotkanie z Francisem Potterem, nowozelandzkim artystą, absolwentem Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Auckland; zajęcia w jęz. angielskim.
http://www.facebook.com/event.php?eid=172482646120296&ref=mf

Piątek, 14.01 godz. 18.00
JAK PODRÓŻOWAĆ PRAKTYCZNIE NA KOŃCU ŚWIATA – spotkanie z Rafałem Żurmanowiczem, twórcą serwisu NaszaNowaZelandia.pl