JAPOŃSKA KULTURA POPRZEZ JAPOŃSKI DESIGNJAPOŃSKA KULTURA POPRZEZ JAPOŃSKI DESIGN, CYKL SZKOLEŃ
undefinedW MUZEUM AZJI I PACYFIKU
Soboty, godz. 18.30, Galeria Azjatycka MAiP, ul.Freta 5.

Soboty, godz. 18.30, Galeria Azjatycka MAiP, ul.Freta 5.
Kontakt - rezerwacja: ola@magnicultura.pl
Cena pojedynczego spotkania 20 zł, cena cyklu 130 zł.


Spotkanie 1 12.02.11
Japanese Wrapping, czyli japońska sztuka pakowania.
Japończycy znani są z ogromnego przywiązania do perfekcyjnego pakowania prezentów, ale i towarów sprzedawanych w sklepach. W Japonii zwraca się uwagę również na ochronę środowiska, dlatego niezbędne jest umiejętne posługiwanie się chustą – furoshiki.
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie kwadratowej chusty.
Spotkanie 2 26.02.2011
Kontynuacja spotkania z japońską sztuką pakowania
tym razem użyjemy papieru, aby nauczyć się oryginalnie zapakować prezenty dla najbliższych. Praca z różnymi rodzajami papieru z pewnością zapewni nam wiele inspiracji na własne opakowania.

Spotkanie 3 5.03
Japońskie dekoracje stołowe
Podczas tego spotkania, dowiemy się jak prawidłowo zastawić stół, wykonać dekoracje odpowiednie do pory roku czy podać posiłek, aby zaskoczyć naszych Gości znajomością japońskiej etykiety.
Spotkanie 4 19.03
Z wizytą w japońskiej łaźni – tenugui – ręczniki, które ozdobią naszą łazienkę
Miłośnicy kultury japońskiej zauroczeni są japońskich wystrojem łaźni, czy też domowych łazienek. Chcąc stworzyć w domu podobny styl, warto poznać kilka sztuczek, związanych między innymi ze składaniem ręczników na wzór origami.
Spotkanie 5 2.04.2011
Japońska kaligrafia
Japońskie napisy stały się jednym z rodzajów Zachodniego designu. Warto nauczyć się podstawowych znaków i przenieść je na papier, aby w przyszłości własnoręcznie ozdabiać na przykład nasze mieszkania.
Spotkanie 6 9.04.2011
Kultura kulinarna Japonii
przygotowywanie posiłków a japońskie poczucie piękna. Dla wielu z nas potrawą spożywaną codziennie przez Japończyków jest sushi. Jak możemy się spodziewać – nie jest to prawdą. Znając już podstawy japońskiej etykiety stołowej, warto nauczyć się przyrządzać podstawowe posiłki japońskie. Szczególnie dlatego, że każdy Japończyk robi z nich prawdziwą sztukę.
Spotkanie 7 16.04.2011
Japońska korespondencja
Pisanie listów jest sztuką do ten pory kultywowaną w japońskim społeczeństwie. Poprzez korespondencję możemy oddać stan natury, a przygotowany i zapakowany w wyrafinowany sposób list, stanie się z pewnością małym arcydziełem.