PORANKI Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ DLA NAJMŁODSZYCH

PORANKI Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ

Nasze zajęcia wprowadzą dziecko w nieznany i fascynujący świat kultury orientu. Nie są to jednak zajęcia typowo kulturoznawcze. Podczas poznawania tajników japońskiej kultury, dziecko będzie rozwijało swoje zdolności manualne, plastyczne czy muzyczne. Na tych zajęcia dziecko doświadczy bezpośredniego kontaktu z japońską kulturą, co z pewnością rozbudzi jego ciekawość świata.

Pojedyncze zajęcia: 17zł w przedsprzedaży, 22zł w dniu imprezy
Dodatkowo płatne materiały do zajęć ikebana (5zł), sushi (5zł), japoński wachlarz(5zł)
Przedziały wiekowe: Japonia : 4 – 10 lat

Rezerwacja miejsca na mail:ola@magnicultura.pl

Zajęcia czwarte:

Czemu japońska mama inaczej niż moja mama układa kwiaty w wazonie? Ikebana, czyli japońskie kompozycje kwiatowe. 12.03.2011 godz. 12.10
Poznanie Japonii poprzez jej specyficzny dla danego kręgu kulturowego pogląd na estetykę. Układanie kompozycji kwiatowych, rozbudzających wyobraźnię dziecka, z zachowaniem reguł japońskiego poczucia piękna.

Zajęcia piąte:

Czemu w Japonii herbata ma kolor zielony? Ceremonia herbaciana i porcelana japońska. 19.03.2011 godz. 12.10
Ciąg dalszy zgłębiania japońskiej estetyki poprzez naukę ceremonii herbacianej. Opowieść o japońskiej porcelanie.

Zajęcia szóste:

Jak szybko jedzie pociąg w Japonii? Japońska technika. 2.04.2011 godz. 12.10
Japonia jest zazwyczaj kojarzona z rozwojem technologicznym. Zapoznamy więc dzieci i z tym aspektem kraju kwitnącej wiśni. Super szybkie pociągi shinkansen, wieżowce sięgające chmur to przecież też Japonia. Japońskie budownictwo – zabawa z klockami.

Zajęcia siódme:

Czemu dzieci w Japonii ubierają się inaczej niż ja? 16.04.2011 godz. 12.10
Specyfika japońskiego stroju – od kimona do szkolnego mundurka i mody japońskiej ulicy. Jak założyć kimono – lekcja praktyczna.

Wszystkie zajęcia będą urozmaicone zajęciami ruchowymi, dostosowanymi do wieku uczestników. Podczas niektórych zajęć ruchowych zostanie wykorzystana japońska muzyka, co pozwoli dziecku na jeszcze lepsze zapoznanie się z kulturą kraju kwitnącej wiśni.

Zajęcia ósme:

Kim jest daruma i czy przyniesie mi szczęście? 30.04.2011 godz. 12.10
Na tych zajęciach poznamy japońskie amulety i wykonamy darumę – japońskiego bałwanka, który przynosi małym Japończykom szczęście. Zajęcia plastyczne połączone z poznawaniem obrzędów dalekowschodnich.

Zajęcia dziewiąte:

Japoński wachlarz 14.05.2010 godz. 12.10
Dekorowanie wachlarzy ze względu na użycie to od dawna znane zajęcie Japońskich rzemieślników. My również poznamy japońskie wzornictwo i poczucie estetyki jak również samodzielnie wykonamy dekoracje na wachlarzach.

Zajęcia dziesiąte:

W krainie gestów 21.05.2011 godz. 12.10
Dla dzieci zupełnie nieznanym jest fakt, że gesty powszechnie znane w Polsce mogą oznaczać zupełnie coś innego w Japonii! Na tych zajęciach dowiemy się o całkiem nowych gestach jak również dzięki zdobytej wiedzy już nigdy nie pomylimy znaczenia informacji przekazywanych przez Japończyków.

Zajęcia jedenaste:

Japonia – graj gorących źródeł i wulkanów 11.06.2011 godz. 12.10
Ostatnie zajęcia odbędą się w formie warsztatów typu mad science – poprzez eksperymenty naukowe, zrozumiemy specyfikę geologiczną Kraju Kwitnącej Wiśni.

=