SEKRETNE ŚCIEŻKI HONGKONGU

Traffic Club, 7 czerwca o 12:00 - 7 lipca o 10:00

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na wystawę fotografii Kingi Owczennikow - "SEKRETNE ŚCIEŻKI HONGKONGU", która będzie dostępna od 7 czerwca do 7 lipca w Traffic Clubie przy ul. Backiej 25 w Warszawie (2 piętro).


O wystawie:

Na wyspie Hongkong istnieją sekretne miejsca. Kto ich szuka,
z czasem odkryje ścieżki pomiędzy wieżowcami, dzięki którym można rozpocząć wędrówkę górskim szlakiem. Tam przewodnikami są szybujące po wysokim niebie orły i zapach drzew cynamonowych,
a ścieżka wiodąca w dół nie zawsze prowadzi do obranego celu. Bywa, że przed zdumionymi oczami otwiera się piaszczysta plaża.
Na tej zatłoczonej wyspie wystarczy wsiąść na prom, aby
w krótkim czasie być przeniesionym do świata rybaków, drobnych sklepikarzy, czy przedstawicieli wolnych zawodów. Tam też, wśród leniwych kotów, są miejsca odosobnione, będące ośrodkami buddyjskiej medytacji.
Hongkong to ikona światowego biznesu, ale wieżowce, wszechobecny pęd, banki, restauracje, bary, salony masażu, bogate sklepy, tramwaje i czerwone taksówki to nie wszystko. Hongkong to także tajemnica. Miejsce prawdziwe. Kawałek stałego lądu i wyspy, wyspy, wyspy, na których ludzie różnych kultur nie tylko pracują
i zarabiają pieniądze, ale też znajdują duchowe ukojenie i jedność
z naturą. Tylko w tym punkcie świata tak wiele sprzeczności łączy się w spójną całość.

Grzegorz Mucha

Organizator: Karolina Krzywicka
(karolinakrzywicka@wp.pl)