Wykład Mistrza Dharmy Heng Sure'a

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na otwarty wykład Mistrza Dharmy Heng Sure'a

Wtorek, 12.07, g.18.00, Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

STAROŻYTNA MĄDROŚĆ W XXI WIEKU-BUDDYZM WKRACZA NA ZACHÓD - wykład mistrza Dharmy, Heng Sure.

Mistrz Dharmy Heng Sure będzie omawiał cztery dziedziny, w których buddyzm oddziałuje na kulturę zachodu i transformuje ją – mianowicie psychologię, demokrację, naukę i religię, a także kwestie związane z kulturową tożsamością płci.
www.sferadharmy.pl

Mistrz Dharmy Heng Sure

Jest starszym uczniem zmarłego czcigodnego Mistrza Hsuan Hua. W 1976 roku został wyświęcony na mnicha w Mieście Dziesięciu Tysięcy Buddów w Kalifornii. Jego imię Dharmy „Heng Sure” znaczy „ Stale Rzeczywisty”.

Pochodzący z Toledo w Ohio, Mistrz Dharmy Heng Sure zdobył dyplom w dziedzinie języków orientalnych na Uniwersytecie Berkeley, w Kalifornii. Tam spotkał swojego nauczyciela, zmarłego Czcigodnego Mistrza Hsuan Hua. Po otrzymaniu święceń w Chińskiej tradycji Buddyzmu Mahajany , rozpoczął pielgrzymkę „Trzy kroki, jeden pokłon”, w intencji światowego pokoju.

Mistrz Dharmy Heng Sure przeszedł ponad osiemset mil wzdłuż kalifornijskiej autostrady z Południowej Pasadeny do Ukiah, robiąc pełny pokłon do ziemi co trzy kroki. Podróż trwała dwa lata i sześć miesięcy. Podczas pielgrzymki i przez trzy następne lata utrzymywał ślub całkowitego milczenia. Dziennik z podróży, pt. „Całym sercem, kłaniając się Miastu Dziesięciu Tysięcy Buddów”, został później wydrukowany w 9 tomach , razem z tłumaczeniem na chiński. Dwa tomy korespondencji pt. „Listy od prawdziwie praktykujących”, w tłumaczeniu na chiński i wietnamski.

Biegły w dialekcie mandaryńskim, francuskim i japońskim, Mistrz Heng Sure mówi o buddyzmie na Zachodzie w różnych miejscach tj. the Parlament of the World’s Religions, the Chautauqua Institution, the International Solid States Circuit Convention i the Vegasource Healthy Lifestyle Expo. Często wygłasza wykłady o Sutrze Avatamsaka oraz udziela rad na temat medytacji dla praktykujących Buddyzm.

Mistrz Dharmy Heng Sure obecnie jest dyrektorem Klasztoru Buddyjskiego w Berkeley. Posiada doktorat w dziedzinie religii Uniwersytetu Berkeley w Kalifornii, gdzie obecnie także prowadzi zajęcia na temat dialogu buddyjsko – chrześcijańskiego. Ponadto reprezentuje buddyzm w the Globar Council of the United Religions Initiative oraz w the Board of Directors of the Interfaith Center at the Presidio. Mistrz Heng Sure regularnie wygłasza wykłady publiczne na całym świecie na różne tematy, np. wartości humanistyczne w świecie wysokich technologii, tłumaczenie buddyjskich tekstów na angielski, zdrowe żywienie – sam jest na diecie wegetariańskiej od 1969 roku i wegańskiej od 1980r.

W 2008 roku została wydana płyta CD „Paramita: American Buddhist Folk Songs” z piosenkami śpiewanymi przez Mistrz Dharmy Heng Sure’a.