Najbliższy weekend w Galerii Azjatyckiej

Sobota, 19.11 g.18.00 Wstęp Wolny
SŁOŃ I KOT - KULTURA DRAWIDYJSKA ZA PANOWANIA DYNASTII PALLAWÓW(prezentacja multimedialna) - spotkanie z TJ Fudakowskim.


Niedziela, 20.11, godz. 16.00 
HULA - TANIEC WYSP HAWAJSKICH - wystąpią tancerze grupy Uakoko przy akompaniamencie bębnów pahu, tykwy ipu heke, fletu nosowego kanikawi oraz współczesnej gitary ukulele;www.hula.waw.pl

KE OLA O LAKA I POLANI* - 

LAKA, BOGINI TAŃCA HULA ŻYJE W POLSCE


Aloha,
Zapraszam Wszystkich na jedyny w Polsce, wyjątkowy pokaz hawajskiego tańca hula z muzyką na żywo.

Zobaczycie autentyczny, etniczny taniec hula oraz kostiumy pochodzące z rajskich, odległych o tysiące kilometrów Wysp Hawajskich usytuowanych na samym środku Pacyfiku z dala od jakiejkolwiek cywilizacji.

Usłyszycie etniczny śpiew i głos oryginalnych hawajskich instrumentów: rytualnych bębnów pahu wykonanych ze skóry rekina, tykwy ipu heke, fletu nosowego kanikawi oraz współczesnej gitary ukulele.Poznacie tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie przez naszych nauczycieli – rodowitych Hawajczyków mieszkających na Wielkiej Wyspie: Kumu hula Franka Kawaikapuokalani Hewetta, jego uczennicę Susan Pa`iniu Floyd oraz Raylene Ha`alelea Kawaiae`a.

Usłyszycie historie o boginiach, bogach i ludziach, którzy kochają i nienawidzą do szaleństwa.

Taniec hula jest pełen mocy. Opowiada o narodzinach bóstw i świata, emocjach i namiętnościach jakimi rządzi się ziemia oraz o pięknej, dzikiej i pełnej kontrastów naturze Hawajów: od łagodnego kołysania się palm, słodkiego śpiewu ptaków i wonnych kwiatów po wybuchy wulkanów, gorącą lawę, kłębiące się fale oceanu, gwałtowne wiatry, egzotyczne deszcze i nieposkromione żywioły, które oddają magię tych dalekich krain. Jednak to metafizyka przekazywana w tym tańcu, stanowi o jego największej sile i uroku. Dla Hawajczyków hula jest siłą życia samą w sobie. Łączy ich ze wszechświatem i jednoczy z mocą transformując rzeczy zwykłe i wydarzenia w manifest kosmicznej głębi.

Zaśpiewają i zagrają:
Magdalena Samojlik i Joanna Mazurek

Zatańczą tancerze grupy UAKOKO:
Sylwia Zaczkiewicz
Julia Mickiewicz
Sylwia Bogucka
Katarzyna Namysł
Kuba Świetlik
Paweł Dobrowolski
Marcin Kamiński
Greg Czarnecki

Zdjęcia wykonał Łukasz Pycior

*Nasz hawajski nauczyciel Kawaikapuokalani Hewett nadał tę nazwę wszystkim swoim uczniom tańczącym hula w Polsce.