JAK KULTYWOWAĆ MIŁUJĄCĄ DOBROĆ PODCZAS MEDYTACJI I W ŻYCIU CODZIENNYM

Czwartek, 15.03
Miejsce: Galeria Azjatycka Muzeum Azji i Pacyfiku
Freta 5, Warszawa
JAK KULTYWOWAĆ MIŁUJĄCĄ DOBROĆ PODCZAS MEDYTACJI I W ŻYCIU CODZIENNYM
wykład lamy Tsering Rinpocze, mistrza szkoły Drikung Kagyu; www.garchen.pl. Współpraca z Fundacją Samdżub Ling; www.tibethouse.pl, tłumaczenie kustosz Maciej Góralski.

Lama Tsering jest Lamą-rezydentem w Drikung Garchen Institut w Monachium. Został wyświęcony na mnicha w wieku ośmiu lat a dwa lata później otrzymał święcenia mnicha-nowicjusza . Ukończył studia głównym klasztorze Drikung-Kagju w Dehra Dun w Indiach.

Po ukończeniu wstępnych praktyk Drikung Yangzab i Longchen Nyingthig otrzymał nauki poła i Dzogczen Trekchöd i Thögal. W czasie trwającego 100 dni odosobnienia (gya Shag) praktykował Tonglen sześciu światów.Ponadto ukończył tradycyjne trzyletnie odosobnienie zawierające praktyki pięcioczęściowej ścieżki Mahamudry i Sześciu Jog Naropy. Następnie od Jego Świątobliwości Chetsanga Rinpocze i Jego Eminencji Garchena Rinpocze otrzymał tytuł Drubpön – Mistrza odosobnień.

Na prośbę Jego Eminencji Garchena Rinpocze od 2002 Lama Tsering przebywa Niemczech i prowadzi regularne praktyki i pudże w Drikung Garchen Institut w Monachium, przekazuje nauki i inicjacje, jak również opiekuje się osobami odbywającymi odosobnienia.

Żródło: http://garchen.pl/

PROGRAM POBYTU LAMY W WARSZAWIE: