A po swiętach zapraszamy na spotkania...

Wtorek, 10.04, g.18.00
DŹUGALBANDI – KLASYCZNY DUET INDYJSKI (audio) – spotkanie w Klubie Miłośników Muzyki Indyjskiej z dr. Markiem Grzegorzem Sawickim (#).

Środa, 11.04, g.18.00
ŚIWANANDA JOGA – SILNE I ELASTYCZNE CIAŁO, SPOKOJNY UMYSŁ I GŁĘBOKI RELAKS (wideo) – spotkanie w Klubie Jogi z instruktorką Mileną Lorkiewicz z prezentacją i omówieniem zdrowotnych asan wg Swamiego Wisznudewanandy; www.omcentrum.com

Sobota, 14.04, g.18.00
SZAMANIZM I INICJACJE W TRADYCJI ZACHODU: MROCZNE POCZĄTKI, ROZKWIT I UPADEK (slajdy) – spotkanie z dr. Jerzym T. Bąblem, archeologiem, przygotowane przez kustosza Mariana Majkę.

Dr Jerzy T. Bąbel – archeolog, prahistoryk. W latach 1971–2000 zatrudniony w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. W latach 2000–2008 pracował w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Św. Prowadził wieloletnie badania wykopaliskowe na terenach Wyżyny Sandomierskiej i prahistorycznych kopalń krzemienia w Krzemionkach k. Ostrowca Św. Uczestnik licznych ekspedycji krajowych i zagranicznych (m.in. w Bułgarii, Finlandii, USA, Tadżykistanie, Turkmenii). Autor stu kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych, w tym książek dotyczących wierzeń przedchrześcijańskiej Europy. Prowadzi badania nad religiami prahistorycznej Europy.

Niedziela, 15.04, godz. 16.00
JOGA W TANTRZE ŚIWAICKIEJ – wykład w Klubie Jogi dr. Tomasza Rucińskiego. Wstęp 15 zł