Wykład mistrza Dharmy Chi Chern Fashi

Poniedziałek, 13.08.12 g.18.00
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa


PODSTAWOWE ZASADY MEDYTACJI BUDDYJSKIEJ W TRADYCJI CZAN - wykład mistrza Dharmy Chi Chern Fashi, spadkobiercy duchowego wielkiego Mistrza Czan, Sheng Yena; www.czan.org.pl Tłumaczenie Maciej Góralski

Po przyjęciu święceń od Mistrza Zhu Mo w Penangu (Malezja), Czcigodny Chi Chern Fashi studiował w Buddyjskiej Akademii Fo Guang na Tajwanie. W roku 1980 wziął udział w dwóch siedmiodniowych odosobnieniach pod kierunkiem Mistrza Szeng-jena oraz w praktyce postu w Instytucie Buddyjskiej Kultury (Wen Hua Guan). Rezultatem tych praktyk było głębokie doświadczenie duchowe potwierdzone przez Mistrza. Następnie Czcigodny Chi Chern powrócił do Malezji, gdzie nauczał medytacji.

W 1986 roku otrzymał przekaz Dharmy od Mistrza Szeng-jena, zostając jego pierwszym spadkobiercą. Obecnie jest jednym z dyrektorów Malezyjskiego Instytutu Buddyzmu i jednym z najbardziej poważanych nauczycieli medytacji w Malezji i w Singapurze; regularnie prowadzi odosobnienia w krajach Azji Południowo-Wschodniej i w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich trzech lat Chi Chern Fashi prowadził odosobnienia w Chorwacji, Szwajcarii i w Polsce, gdzie jego bezpośredni sposób bycia, precyzyjne instrukcje oraz łagodny charakter wzbudziły wysokie uznanie.