Najbliższe spotkania

Czwartek, 25.10. g.18.00
 LATAJĄCY DYWAN Z AZERBEJDŻANU – spotkanie z Dariuszem Chybem, znawcą sztuki kobierniczej, autorem wielu publikacji z tej dziedziny, który opowie o historii i stylach kobierców wschodnich, a zwłaszcza azerbejdżańskich oraz zaprezentuje ich typy i wzory na konkretnych przykładach. Spotkanie organizowane we współpracy ze stowarzyszeniem Azerbejdżańskie Centrum Kultury, które zaprasza na tradycyjną szklankę herbaty. Wprowadzenie Magda Ginter-Frołow, MAiP.

Sobota, 27.10, g.18.00
ANGKOR – IMPERIUM KHMERÓW (slajdy) – prelekcja Jarosława Poniewiery o dawnym państwie khmerskim, które w XII w. obejmowało większość ziem Półwyspu Indochińskiego. Autor zaprezentuje przeźrocza z ponad 20 świątyń i miejsc, które zachowały się w rejonie Angkoru. Opowie o życiu w dawnym państwie Khmerów, religii i sztuce. Zobaczymy dawne stolice Angkor Thom i Roluos oraz miejsca pielgrzymkowe; www.laurazja.pl Wstęp 9 zł.

Niedziela, 28.10, godz. 16.00 
SWARODAJA CZYLI WIEDZA O POWSTAWANIU ODECHU JAKO METODA POKONANIA PRANY I UMYSŁU – spotkanie w Klubie Jogi z dr Tomaszem Rucińskim z autorskiego cyklu Jogi indyjskie. Wstęp 15 zł 

Spotkania odbędą się w Galerii Azjatyckiej, na ul. Freta 5, Warszawa