BALI – Z DZIEĆMI W KRAINIE BOGÓWBALI – Z DZIEĆMI W KRAINIE BOGÓW. Fotografowie i dziennikarze Anna i Krzysztof Kobusowie opowiedzą o podróży po fascynującym świecie wierzeń i tradycji Bali. Dowiemy się dlaczego niemowlę nie może dotknąć ziemi, dlaczego demony mają cylindry oraz jakie tańce podobają się bogom. Efektem wyprawy była książka „Bali” wydana we wrześniu br. przez National Geographic w ramach serii „Mali podróżnicy w wielkim świecie”. Więcej o rodzinnych podróżach na stronie: www.malypodroznik.pl Organizacja Tomasz Madej MAiP.
Wstęp 9 zł.

Czwartek, 13.12, g. 18.00
GALERIA AZJATYCKA FRETA 5


"Jest takie miejsce na świecie, gdzie Nowy Rok wita się milczeniem. To Bali, indonezyjska wyspa bogów i demonów, na której rytm życia mieszańców wyznaczają skomplikowane wierzenia, a świat zamieszkują tysiące duchów. To dla ich rozrywki powstają wyszukane tańce i przepiękna sztuka.
Dowiemy się dlaczego bogowie mieszkają w wulkanach, demony noszą cylindry, a dobro nie może zwyciężyć zła, a także dlaczego niemowlę nie może dotknąć ziemi. Na wyspach Gili weźmiemy udział w ceremonii wypuszczania żółwi do morza i spotkamy mieszkańców koralowej rafy.
Podróżując przez Bali odnajdziemy też las rządzony przez małpy, świątynię, do której nie mogą wejść dzieci z mlecznymi zębami oraz poznamy tajemnice balijskich imion i miejscowe metody poskramiania żywiołowych maluchów. Efektem wyprawy było napisanie książki „Bali” wydanej we wrześniu br. przez National Geographic w ramach serii „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie”. Więcej na stronie: www.malypodroznik.pl "

Anna i Krzysztof Kobusowie – podróżnicy, fotografowie i dziennikarze, którzy łączą pasję poznawania i opisywania świata. Od ponad 10 lat pracują jako niezależni dziennikarze i fotografowie. Są autorami zdjęć do blisko 25 albumów (z czego większość poświęconych jest Polsce), gdyż uważają, że nasz kraj jest absolutnie niezwykły i wart dokładnego poznania. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Od kiedy ich rodzina powiększyła się podróżują z dziećmi. Efektem licznych doświadczeń zebranych podczas podróży było stworzenie portalu Małego Podróżnika (www.malypodroznik.pl) oraz seria książek „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” (wyd. National Geographic).