CZTERY SZLACHETNE PRAWDY

Poniedziałek, 21.01.13, g.18.00
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

CZTERY SZLACHETNE PRAWDY NAUCZANE PRZEZ BUDDĘ ŚAKJAMUNI JAKO PODSTAWA ŚCIEŻKI DO WYZWOLENIA – spotkanie z Jego Eminecją Desi Rinpocze, lamą szkoły Gelugpa z Indii, bezpośrednim uczniem XIV Dalajlamy. Tłumaczenie kustosz Maciej Góralski. Cykl Z tradycji buddyzmu. Wstęp 12 zł.

KRÓTKA BIOGRAFIA
J.E Desi Rinpoche Ngawang Lobsang Choekyi Nyima jest 6. inkarnacją Desi Sangye Gyatso, który był trzecim regentem V Dalajlamy. Uznawany był On za najwybitniejszego uczonego ówczesnych czasów. Znany był z olbrzymiej wiedzy na temat nauk buddyjskich i świeckich oraz astrologii i medycyny tybetańskiej. Był także doskonałym autorem i nauczycielem. Współczesna wiedza medyczna i astrologia czerpie z jego dziedzictwa.
Współczesny Desi Rinpoche studiował na monastycznym uniwersytecie Drepung Loseling, który jest uważany za odpowiednik starożytnego Uniwersytetu Nalanda w Indiach oraz ukończył studia tantryczne na Gyurme Tantric University. Obecnie Jego Eminencja Desi Rinpoche zajmuje się klasztorem gelug-pa w Dehradun (Indie) oraz w Singapurze. JE Desi Rinpoche odwiedza też regularnie JŚ. Dalajlamę i na osobistą prośbę J.Ś. Dalajlamy udziela nauk w Polsce. Żródło www.tibethouse.pl