KUCHNIA NOWEJ ZELANDII


Środa, 22.05, g. 18.00, Wstęp Wolny 
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

KUCHNIA NOWEJ ZELANDII - spotkanie z autorką książki wydawnictwa Nowy Świat, Iloną Zdziech, która opowie o specjałach z Krainy Długiej Białej Chmury. Nowozelandzkie wina, miody, owoce morza, jagnięcina, owoce i oleje podbijają świat i docierają także nad Wisłę. Kiwuska radość życia i gotowania jest obecna na kartach książki, która ukazuje również polski wkład w historię kraju na Antypodach. W spotkaniu udział wezmą Wendy Hinton, Ambasador Nowej Zelandii w Polsce oraz Beata Stoczyńska, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Nowej Zelandii. Podpisywaniu książki towarzyszyć będzie nowozelandzki poczęstunek.

Spotkanie zostało objęte patronatem medialnym NaszaNowaZelandia.pl,
a co więcej na portalu będzie konkurs a do wygrania książki "Kuchnia Nowej Zelandii":))
Szczegóły już wkrótce na fanpaguhttps://www.facebook.com/NaszaNowaZelandia
oraz na NaszaNowaZelandia.pl

Informacja prasowa:

Kuchnia Nowej Zelandii, Ilona Zdziech, ss. 272, Warszawa 2013, Wydawnictwo Nowy Świat. Data publikacji: kwiecień 2013.

Kuchnia Nowej Zelandii Ilony Zdziech została zaprezentowana na rynku księgarskim w połowie kwietnia 2013 r. To pierwsza książka napisana w języku polskim w całości poświęcona klasycznym nowozelandzkim przepisom oraz nowozelandzkim produktom dostępnym w Polsce. Podaje ona proste instrukcje, jak postępować z tymi unikalnymi składnikami oraz opowiada liczne historie na temat zwyczajów żywieniowych, kultury, historii, rolnictwa i atrakcji turystycznych.


Ilona Zdziech, autorka przepisów i zdjęć, jest zawodowym kucharzem pasjonującym się kuchniami południowego Pacyfiku. Pięcioletnia praca nad projektem łączyła badania w Polsce i w Nowej Zelandii oraz testowanie przepisów z setek nowozelandzkich książek kucharskich i magazynów kulinarnych. Agnieszka Kierat, utalentowana grafik młodego pokolenia, jest odpowiedzialna za projekt graficzny, zaś Peter Gordon, uznany nowozelandzki szef kuchni, opatrzył książkę swoją przedmową. Honorowymi patronami przedsięwzięcia są Ambasada Nowej Zeladnii w Polsce oraz Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Nowej Zelandii. Książka poświęcona kuchni Aotearoa wpisuje się w tym roku czterdziestolecie oficjalnych stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Nową Zelandią.
Głównym celem tej książki jest poprawienie rozpoznawalności oraz znajomości nowozelandzkich produktów dostępnych w Polsce, poprzez ukazanie polskim czytelnikom oryginalnych, wyjątkowych produktów wysokiej jakości, jak nowozelandzkie wina, jagnięcina, owoce morza, miody, oleje i owoce. W książce osobny rozdział poświęcono tym produktom, ich producentom i dystrybutorom, a także informacjom, gdzie te produkty kupić i jak z nich korzystać.

Te 272 strony pełne zdjęć jedzenie i spektakularnych nowozelandzkich widoków powodują przypływ głodu. Ponad 90 klasycznych i nowoczesnych przepisów, w tym na mięsny pasztecik meat pie, ANZAC biscuits czy tort Pawłowej, zostało wybranych po to, aby ukazać radosne i nieskomplikowane podejście Kiwusów do gotowania. Informacje na temat nowozelandzkiej kultury jedzenia, historii, festiwali, szkół gotowania, szefów kuchni i innych atrakcji, towarzyszące przepisom, pomogą czytelnikom zaplanować własną podróż do Nowej Zelandii w niesamowitą wyprawę kulinarną.

Książka eksploduje kolorami i smakiem Nowej Zelandii. Jeśli akurat nie możecie się tam wybrać, skorzystajcie z nowozelandzkich doświadczeń kulinarnych Autorki i podążajcie za jej ulubionymi przepisami. Szybko przekonacie się, dlaczego zachwyciła się naszą miłością do prawdziwych smaków i prawdziwego jedzenia.

Z przedmowy Wendy Hinton, ambasador Nowej Zelandii w Polsce

Wybierającym się "tam na dół" na wakacje do wspaniałego kraju, który jest moją ojczyzną, życzę udanej lektury książki Ilony, przygotowującej wasze kubki smakowe na nasze wspaniałe pokarmy. Ta książka jest również dla tych, którzy poszukują inspiracji do gotowania w domu. Da wam ona wyobrażenie o naszej smacznej i przystępnej nowozelandzkiej kuchni.

Z przedmowy Petera Gordona

Patronat Honorowy:
Ambasada Nowej Zelandii w Polsce
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Nowej Zelandii
Patronat medialny:
Portal Smaker.pl
Miesięcznik „Poznaj Świat”
Miesięcznik „Kuchnia”
Kuchnia+
Polecają:
Towarzystwo Naukowe Australii, Nowej Zelandii i Oceanii (ANZORA)
Green Lite Travel
Urząd Gminy Ujsoły
Więcej informacji:
www.winebread.blogspot.com
www.nowy-swiat.pl