Wakacyjne Warsztaty dla Najmłodszych

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 lat:
Rezerwacja biletów w cenie 15 zł/dziecko na mail: edukacjamuzeumazji@gmail.com 
W tytule maila prosimy wpisać nazwę wybranego warsztatu a w treści wiek i imię dziecka.

W ciągu 7 dni od potwierdzenia rezerwacji należy wykupić bilet w Galerii Azjatyckiej. Po tym terminie rezerwacja jest anulowana, a bilety wracają do dalszej sprzedaży.


13.07 godz. 12.30 (Galeria Azjatycka, ul. Freta 5)
Taniec indonezyjski warsztaty taneczne i prezentację multimedialną na temat tradycji z różnych wysp archipelagu indonezyjskiego poprowadzi Maria Szymańska-Ilnata. W części praktycznej dzieci poznają podstawowe kroki i gesty jednego z tańców z Sumatry. 

27.07 godz. 12.30 (Galeria Azjatycka, ul. Freta 5)
Gejsza i samuraj - czy na pewno dobrze nam znani?
Spotkanie poświęcone historii dwóch najbardziej charakterystycznych postaci z Kraju Kwitnącej Wiśni - gejszy i samurajowi. Dowiemy się, kim byli, jak żyli, jak się ubierali, komu służyli i czy nadal można ich spotkać. W części warsztatowej, wraz z prowadzącą Anną Krzyżanowską, złożymy z origami hełm samuraja i gejszę.


10.08 godz. od 12.30 (Oaza Orientalna, ul. Solec 24)
Przygoda pod pagodą Bożena Rubczyńska zabierze uczestników zajęć na wycieczkę po niezwykłym, muzealnym ogrodzie na Powiślu i zaprezentuje około 40 zabytków - oryginalnych rzeźb i małej architektury, pochodzących z różnych krajów Azji, a Tomasz Madej przeniesie się z dziećmi w świat tradycyjnych, azjatyckich gier i zabaw.


31.08 godz. 12.30 (Galeria Azjatycka, ul. Freta 5)
Maski na Dalekim Wschodzie używane były od zarania dziejów, jako niezbędny element obrzędowości i magii. Symbolizują twarze bogów, duchów i demonów, „ożywają” podczas odprawiania rytuałów. Tomasz Madej opowie jakie tajemnice skrywają by następnie młodzi uczestnicy przygotowali własne.