OD ŹRÓDEŁ GANGESU - DO KANGCZENDZONGI

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie 
"OD ŹRÓDEŁ GANGESU - DO KANGCZENDZONGI" z KATARZYNĄ I ANDRZEJEM MAZURKIEWICZAMI w ramach jubileuszowego cyklu "25 lat na himalajskim szlaku" www.terra.waw.pl


Wtorek, 26 listopada, godz. 18.00, Galeria Azjatycka, ul. Freta 5 w Warszawie
Wstęp 9 zł.

OD ŹRÓDEŁ GANGESU - DO KANGCZENDZONGI
z cyklu „25 lat na himalajskim szlaku”

Położony na południowych zboczach Himalajów region Garhwalu, to porośnięte gęstą dżunglą góry, znad których wyrastają białe piramidy sześcio- i siedmiotysięcznych szczytów. Z lodowców spływających z ośnieżonych gór biorą początek rzeki Bhagirati, Alaknanda i Mandakini, które po połączeniu tworzą świętą rzekę Ganges. Ich źródła to sanktuaria stanowiące cel przybywających tutaj tłumnie wiosną i jesienią wyznawców hinduizmu. Dotrzemy do nich wędrując szlakami pielgrzymów.
Podróżując biegiem Gangesu dojedziemy do Kalkuty, skąd przeniesiemy się do Sikkimu. Północno-wschodni skrawek Indii, nad którym góruje trzecia góra Ziemi - mityczna Kangczendzonga - od dawna przyciąga himalaistów i turystów. Na niewielkiej powierzchni znajdziemy tu wszystko, co Himalaje mają do zaoferowania: subtropikalne lasy pełne rododendronów, magnolii, paproci i storczyków, tarasy pól uprawnych, wysokogórskie jeziora, ośnieżone szczyty. Spotkamy tutaj ciekawe klasztory buddyjskie a wokół nich rzędy łopocących na wietrze flag modlitewnych.
Organizacja: Karolina Krzywicka (karolinakrzywicka@wp.pl)