Wystawa KORZENIE I KWIATY w nowej siedzibie muzeum


Wystawa KORZENIE I KWIATY 
Loi Hong Diep, Minh Dam, Nguyen Nhat Anh, Nguyen Lan Vy

Muzeum Azji i Pacyfiku, Solec 24
27.02 - 13.04.2014
wtorek - niedziela 12.00 - 18.00

Wystawa „Korzenie i kwiaty” to przyjacielski, oparty na osobistych kontaktach eksperyment. Pokazujemy wspólnie prace dwojga dorosłych artystów i dwóch artystek in spe, pracujących w Polsce, ale mających wietnamskie korzenie. 

Loi Hong Diep studia malarskie ukończyła na Akademii Sztuk Pięknych w Sajgonie. Minh Dam jest architektem i akwarelistą, absolwentem Politechniki Warszawskiej. 13-letnia Nguyen Nhat Anh i 9-letnia Nguyen Lan Vy urodziły się w Warszawie; obie są świadome swojego wietnamskiego dziedzictwa i zarazem uważają Polskę za swój kraj. 
Są to cztery indywidualne przypadki życiowej i artystycznej drogi, która dla dwóch młodziutkich malarek dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że zachęcą one widzów – polskiego, wietnamskiego czy innego jeszcze pochodzenia – do zastanowienia się nad rolą „korzeni”, a więc kulturowego dziedzictwa w naszym życiu. Na ile nas ono kształtuje? co dla nas znaczy? czy odgrywa istotną rolę w naszym świecie? Na wystawie zadajemy te pytania, pokazujemy jednak przede wszystkim barwne „kwiaty”, w idealistycznym być może przekonaniu, że sztuka jest wartością szczególną, niezależną od granic i podziałów