14.10.2014 "PACYFIK - WYSPY NAJDALSZE"


Muzeum Azji i Pacyfiku oraz grupa autorska "In Mundo" zapraszają na pokaz slajdów Małgorzaty i Marcina Złomskich - "Pacyfik - wyspy najdalsze", inaugurujący cykl pokazów "Slajdy podróżnicze "In Mundo" w Muzeum Azji i Pacyfiku". http://slajdypodroznicze.pl/

Wtorek  października, godz. 19.00
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, ul. Solec 24.
Wstęp 10 zł.

"PACYFIK - WYSPY NAJDALSZE" - pokaz slajdów Małgorzaty i Marcina Złomskich

Wyspy Południowego Pacyfiku widziane z lotu ptaka to niewielkie skrawki lądu rozrzucone po bezkresnym błękicie największego oceanu świata. Lśnią w słońcu, mienią się kolorami i zachwycają różnorodnością. Białe plaże i turkusowe laguny rajskich atoli Polinezji Francuskiej zachęcają do błogiego lenistwa, ale nie ulegniemy mu na długo. Odwiedzimy wielokulturowe Fidżi, gdzie zapachy indyjskich potraw mieszają się z aromatem tradycyjnego napoju Polinezyjczyków zwanego kava. Na Tonga - ostatnim Królestwie na Pacyfiku - wylądujemy w czasie Wielkanocy, gdy wielogłosowe, polinezyjskie śpiewy rozbrzmiewają we wszystkich kościołach. Na Samoa przyjrzymy się tradycyjnym domom fale i powędrujemy w głąb zielonego interioru, a na Wyspie Wielkanocnej spróbujemy zgłębić tajemnicę monumentalnych posągów moai. Historia o „człowieku-ptaku” przeniesie nas w świat mitów i legend. Na Pacyfiku odkryjemy krainę uśmiechniętych wyspiarzy żyjących z dala od zgiełku wielkiego świata, cywilizacji i problemów współczesności.

http://slajdypodroznicze.pl/portfolio/pacyfik-wyspy-szczesliwe/

Małgorzata i Marcin Złomscy

Gosia - doktor socjologii, Marcin - dyplomowany kontrabasista; oboje są także absolwentami Szkoły Głównej Handlowej.
Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie; ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują we trójkę z córką Zosią.
Zawodowo zajmują się pokazami slajdów podróżniczych oraz tworzeniem i pilotowaniem autorskich wypraw trampingowych do obu Ameryk, Azji i Afryki. Są pomysłodawcami wyszukiwarki wypraw Zorientowani.com oraz autorami albumu fotograficznego „Indonezja. W cieniu wulkanów”.
Więcej: www.5stronaswiata.pl.

Organizacja: Grupa autorska "InMundo"
www. slajdypodroznicze.pl

Koordynacja: Karolina Krzywicka