18.11 WYSPY JAPOŃSKIE - OD TROPIKÓW OKINAWY PO FUJI
Muzeum Azji i Pacyfiku i grupa autorska IN MUNDO zapraszają na pokaz slajdów Anny i Marcina Szymczaków - "WYSPY JAPOŃSKIE - OD TROPIKÓW OKINAWY PO FUJI", w ramach cyklu pokazów "Slajdy podróżnicze IN MUNDO w Muzeum Azji i Pacyfiku".
www.slajdypodroznicze.pl

Wtorek 18 listopada, godz. 19.00,
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, ul. Solec 24.
Wstęp 10 zł.

Japonia to cztery tysiące wysp rozrzuconych pomiędzy Pacyfikiem a wschodnim wybrzeżem Azji. Pierwsze skojarzenie to tętniące życiem metropolie, takie jak Tokio, Jokohama czy Osaka, superszybkie pociągi i zaawansowana technika. Ale dzisiejsza Japonia to także kryte strzechą chaty, pradawne świątynie, senne przedmieścia i ubrane w kimona gejsze. Spędziliśmy w nim wiele tygodni, schodząc z utartych szlaków. Dlatego pokaz ten przedstawia Kraj Kwitnącej Wiśni z perspektywy niedostępnej dla przeciętnego turysty. Niezwykłe bogactwo japońskiej przyrody - malownicze rafy koralowe, nieprzebyte ostępy lasów monsunowych, dziewicze szczyty górskie, a wszystko to przeplatające się z magnetyzująca kulturą tego kraju…
http://slajdypodroznicze.pl/portfolio/wyspy-japonskie-od-tropikow-okinawy-po-fuji/

Anna i Marcin Szymczakowie
Z wykształcenia geografowie, z zamiłowania fotografowie. Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Od pięciu lat nie wyobrażają sobie innego poznawania świata, jak we trójkę â z córką Igą. Razem zwiedzają świat od Nowej Zelandii przez Japonię, Chiny, Oman, Armenię, Gruzję, Europę po Maroko. Na wyjazdy zawsze zabierają aparat fotograficzny, a plon „bezkrwawych łowów” można zobaczyć w trzech autorskich albumach po Japonii, Boliwii i Tybecie.

Więcej: www.fotografiapodroznicza.pl

Organizacja: Grupa autorska IN MUNDO
Karolina Krzywicka (MAiP)