19.11 GRUZJA - NA SZLAKU KAMIENNYCH WIEŻMuzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie GRUZJA - NA SZLAKU KAMIENNYCH WIEŻ, z podróżnikiem Mariuszem Jachimczukiem, który opowie o swoich czterech podróżach do fascynującej Gruzji - kraju niezwykle serdecznych i otwartych ludzi. http://www.fotopodroze.pl/

Środa, 19 listopada, godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, Warszawa.
Wstęp 10 zł.

GRUZJA - NA SZLAKU KAMIENNYCH WIEŻ

Opowieść o czterech podróżach do fascynującej Gruzji - kraju niezwykle serdecznych i otwartych ludzi. W czasie spotkania odwiedzimy nie tylko słynącą z win Kachetię, ale również trudno dostępne rejony górskie - Swanetię i Tuszetię - oddzielone od reszty kraju wysokimi, trudno dostępnymi przełęczami. Udamy się na wielodniowe trekkingi, odwiedzając zamieszkujących tam ludzi i podziwiając kaukaską przyrodę. Swanetia i Tuszetia, to krainy średniowiecznych kamiennych wież. Tutaj znajdują się najwyższe i najpiękniejsze szczyty Kaukazu, między innymi słynna Ściana Bezingi, którą tworzy kilka trudnych pięciotysięczników. Niezwykłe wrażenie sprawia też wioska Ushguli, położona na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Odwiedzimy również tajemnicze, kamienne Shatili, zachowane praktycznie bez zmian od ponad 1000 lat. Na naszej trasie nie pominiemy też pięknych średniowiecznych monastyrów i stolicy Gruzji - Tbilisi.
Współczesna Gruzja to także imponujące inwestycje oraz nowoczesna architektura. Podczas wszystkich podróży doświadczyliśmy legendarnej gościnności, jedząc m.in. wspaniałe chinkali i popijając wyśmienite wino.
http://www.fotopodroze.pl/

Organizacja: Karolina Krzywicka (karolinakrzywicka@wp.pl)