16.12 NOWA ZELANDIA - 7500 KM CAMPERVANEM


Muzeum Azji i Pacyfiku oraz grupa autorska IN MUNDO zapraszają na pokaz slajdów "NOWA ZELANDIA - 7500 KM CAMPERVANEM" Małgorzaty i Marcina Złomskich, którzy opowiedzą o swojej siedmiomiesięcznej wyprawie po nowozelandzkich drogach oraz o tym jak podróżować po Nowej Zelandii z dala od utartych turystycznych szlaków i przebywać jeszcze bliżej niesamowitej, nowozelandzkiej przyrody.
Pokaz w ramach cyklu "Slajdy podróżnicze IN MUNDO w Muzeum Azji i Pacyfiku". www.slajdypodroznicze.pl.

Wtorek, 16 grudnia, godz. 19.00
Wstęp 10 zł.
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, Warszawa.

Nowa Zelandia - 7500 km campervanem

Na siedem tygodni osiemnastoletnia Toyota Lite Ace staje się naszym domem. Mimo, że samochód jest już wysłużony doskonale sobie radzi na krętych, nowozelandzkich drogach. Pnie się w górę pod najwyższy szczyt na wyspach Mt. Cook, manewruje wśród fiordów na Malborough Sound, mknie po śliskiej nawierzchni Fiordlandu i pokonuje liczne brody. Codziennie budzimy się w nowym miejscu - na skraju klifowego wybrzeża, nad rwącą rzeką, błękitnym jeziorem osnutym porannymi mgłami lub na nielegalnym parkingu z widokiem na ośnieżone szczyty. W deszczowe dni najbardziej doceniamy komfort życia w camervanie - śpimy, czytamy, gotujemy nie wychodząc z samochodu. Gdy jednak na chwilę wychodzi słońce Toyota podwozi nas na początek górskiego szlaku, pod Mt. Aspiring, Mt. Cook i na Kepler Track. Campervan pozwala nam podróżować po Nowej Zelandii z dala od utartych turystycznych szlaków i przebywać jeszcze bliżej niesamowitej, nowozelandzkiej przyrody. Do tego jedziemy wygodnie i bardzo tanio.
http://slajdypodroznicze.pl/portfolio/gosia-preuss-zlomska-i-marcin-zlomski/

Małgorzata i Marcin Złomscy

Gosia - doktor socjologii, Marcin - dyplomowany kontrabasista; oboje są także absolwentami Szkoły Głównej Handlowej.
Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie; ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują we trójkę z córką Zosią.
Zawodowo zajmują się pokazami slajdów podróżniczych oraz tworzeniem i pilotowaniem autorskich wypraw trampingowych do obu Ameryk, Azji i Afryki. Są pomysłodawcami wyszukiwarki wypraw Zorientowani.com oraz autorami albumu fotograficznego „Indonezja. W cieniu wulkanów”.
Więcej: www.5stronaswiata.pl.

Organizacja: Grupa autorska IN MUNDO
Karolina Krzywicka.