13.01 BAJKAŁ, KAMCZATKA, WYSPY KURYLSKIE - pokaz slajdów Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz grupa autorska "In Mundo" zapraszają na pokaz slajdów Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów - " Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kurylskie", w ramach cyklu pokazów "Slajdy In Mundo w Muzeum Azji i Pacyfiku".

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 13 stycznia 2015 r., o godz. 19.00,
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24.
Wstęp 10 zł

Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kurylskie
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)Podróż po Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie rozpoczyna się od Bajkału â najgłębszego jeziora świata, gdzie oprócz wspaniałych krajobrazów, obserwujemy spotkanie odmiennych kultur. Najgłębsze jezioro świata otoczone górami i tajgą słynie ze swojego piękna. Szczególnie malowniczym zakątkiem jest wyspa Olchon. Niedaleko jeziora leży miasto Irkuck, w którym pozostało jeszcze wiele pięknej drewnianej architektury, zabytkowych cerkwi i innych pamiątek historii. Na wschód od Bajkału rozciąga się Buriacja â kraj o bardzo ciekawej kulturze, gdzie ścierały się ze sobą: szamanizm, buddyzm i prawosławie. Na Kamczatce i Wyspach Kurylskich podziwiamy wulkany wyrastające nad brzegiem Oceanu Spokojnego, zjawiska wulkaniczne i niezwykle bujną roślinność. Atrakcją jesiennej podróży w ten rejon jest dostatek jagód i … łososi w rzekach.

http://slajdypodroznicze.pl/portfolio/bajkal-kamczatka-wyspy-kurylskie/

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie: Podróżnicy, autorzy wystaw fotograficznych i książek o Himalajach, prekursorzy profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.
Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, Gruzję a także Wenezuelę, Tanzanię i Turcję. Szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Fascynuje ich różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1994 prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita, pilotują wyprawy trekkingowe w Himalaje, prezentują pokazy slajdy ze swoich podróży i organizują festiwal TERRA.
Więcej: www.terra.waw.pl oraz www.festiwalterra.pl


Organizacja: Karolina Krzywicka (karolinakrzywicka@wp.pl)