02.07 TURCJA - CZY ŚW. MIKOŁAJ LUBIŁ TULIPANY?


W czwartek 2 lipca Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na:

TURCJA - CZY ŚW. MIKOŁAJ LUBIŁ TULIPANY?

Anna i Krzysztof Kobusowie zapraszają na pokaz multimedialny o Turcji połączony z promocją ich najnowszej publikacji dla dzieci: kreatywnego pamiętnika i przewodnika: Podróżownik a Turcja. Wydawcą jest MAC Edukacja. www.malypodroznik.pl

Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24
02 lipca 2015 r., godz. 18.00
Wstęp wolnyPokaz to podróż przez najpiękniejsze zakątki Turcji. W Stambule powędrujemy śladami wielowiekowej historii po czym wyruszymy do polskiej wioski Polonezköy. Odwiedzimy św. Mikołaja, znajdziemy Ognie Chimery, zamieszkamy w domku na drzewie. Zobaczymy cud przyrody: Pamukkale i cud architektury: starożytny Efez. Poszybujemy balonem nad baśniowymi dolinami Kapadocji i odwiedzimy Şanliurfa - miasto proroka Abrahama. Wyruszymy też przez zapomniane królestwo Kommageny, by dotknąć tajemnicy Nemrut Dagi. Po pokazie możliwość zakupu z autografem najnowszej publikacji Anny i Krzysztofa Kobusów. Autorzy łącząc pasję pokazywania świata z edukacją stworzyli wyjątkowe książki, jakich dotąd w Polsce nie było. „Podróżownik – Turcja” wydawnictwa MAC Edukacja to pierwszy z serii kreatywnych przewodników dla dzieci, będący skarbnicą zabawy i miejscem do zapisania wspomnień dla całej rodziny.


Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Prowadzą portal o rodzinnych podróżach www.malypodroznik.pl. Autorzy zdjęć do albumów oraz serii książek o podróżowaniu z dziećmi (wyd. National Geographic), które otrzymały nagrody "Podróżnicza książka roku", "Magellan", "Złoty Jaśmin" i "Złote pióro".

Podróżowniki to niezwykła seria książek dla dzieci, będących udanym połączeniem przewodnika i kreatywnego pamiętnika. Dzięki zamieszczeniu w nich zadań dzieci lepiej poznają odwiedzane miejsca, a także wiele nauczą się o otaczającym je świecie.
TURCJA To niezwykłe, ile rzeczy zawdzięczamy Turcji! To właśnie stąd pochodził św. Mikołaj, koń trojański, a po niebie latał skrzydlaty koń − Pegaz. Turcja dała światu lody (które się nie roztapiają!), pyszną chałwę i tulipany. Dzięki Podróżownikowi znajdziesz domy-ule, wulkany i miasto kotów. Odwiedzisz Bawełniany Zamek pełen ciepłej wody, zamieszkasz w domku na drzewie i przespacerujesz się z Piekła do Nieba. Poznasz sekrety morza i skalne labirynty Kapadocji. Ruszaj z nami po przygodę!