21.06 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JOGI


Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza w niedzielę 21 czerwca na:

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JOGI

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi. Inicjatywę zgłosił premier Indii Narendra Modi, wegetarianin i jogin, którą poparło 170 krajów członkowskich; http://idayofyoga.org/

Polska książka o jodze – 100 reprezentatywnych tytułów (od „Rozwój potęgi woli” (1909) Wincentego Lutosławskiego do „Śiwasutr” (2015) w tłum. Anny Rucińskiej z sanskrytu) - ekspozycja czynna w godz. 12.00-18.00 Okolicznościowa prezentacja naukowych i popularno-naukowych książek, wybranych z bogatej kolekcji założyciela Klubu Jogi przy MAiP Krzysztofa Śliwińskiego. 

godz. 16.00 Międzynarodowy Dzień Jogi w Indiach i na świecie – wykład dr Krzysztofa Steca, absolwenta AWF, gdzie też w ub. r. obronił pierwszy doktorat z jogi na tej uczelni. Autor książki „Dynamiczne Surjanamaskar. Powitanie Słońca”, przetłumaczonej na język polski i francuski. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji w Indiach i USA, na których prezentował własne badania technik jogi. 

godz. 17.00 Joga w Polsce i na świecie – wykład dr Tomasza Rucińskiego, historyka filozofii indyjskiej oraz badacza indyjskich nurtów duchowych jogi i tantry. Na spotkaniu dowiemy się jakie nurty jogi są obecne w Polsce, a jakie rozwinęły się w różnych krajach świata.

Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24
21.06.2015 r.
Wstęp wolny