26.01 TYBET - Z BOMBAJU NA DACH ŚWIATA


fot. Małgorzata i Marcin Złomscy

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz grupa autorska In Mundo zapraszają na pokaz slajdów Małgorzaty i Marcina Złomskich - "TYBET - Z BOMBAJU NA DACH ŚWIATA", w ramach cyklu pokazów slajdów podróżniczych "Slajdy In Mundo w Muzeum Azji i Pacyfiku".

Wtorek 26 stycznia, godz. 19.00, wstęp 10 zł
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, Warszawa. 

fot. Małgorzata i Marcin Złomscy
Opowieść o magicznej krainie buddyjskich klasztorów, bogatej kulturze i tradycji Tybetańczyków, pięciotysięcznych przełęczach i ośmiotysięcznych szczytach. Trasa wędrówki zaczyna się w Bombaju, skąd przez Nepal ruszamy słynną „Friendship Highway” i przemierzamy ponad tysiąc kilometrów do Lhasy - stolicy Tybetu. Odwiedzamy kilka tajemniczych klasztorów, bierzemy udział w festiwalu kultury tybetańskiej, przyglądamy się codziennemu życiu mnichów i zwykłych pasterzy wypasających jaki. A wszystko to wśród surowej przyrody i zapierających dech w piersiach ośnieżonych himalajskich szczytów. Na koniec wyprawy podchodzimy do stóp najwyższej góry ziemi - Mt. Everestu. Autorzy: Małgorzata i Marcin Złomscy

Ona – doktor socjologii. On – kontrabasista z dyplomem Akademii Muzycznej. Oboje są także absolwentami Szkoły Głównej Handlowej. Od lat zapaleni globtroterzy. Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie, ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują razem z córką Zosią i synem Leonem. Swoimi wrażeniami dzielą się podczas pokazów slajdów podróżniczych i na www.5stronaswiata.pl. Są autorami programów wypraw poznawczych do obu Ameryk, Azji i Afryki. Wydali album fotograficzny „Indonezja. W cieniu wulkanów”.

Organizacja: Grupa autorska In Mundo
Karolina Krzywicka, kustosz MAiP