22.02 Obchody 80-tych urodzin JE Garchena Rinpoche - koncert Piotra Woźniaka i aukcja charytatywna


22 lutego, o godz. 18.00, Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie:

Obchody 80-tych urodzin JE Garchena Rinpoche - koncert Piotra Woźniaka i aukcja charytatywna

Program: 

godz. 16.3o – pokaz filmu o Garchenie Rinpoche - "Dla dobra wszystkich istot", prod. USA, napisy pl
godz. 18.oo:
– ceremonie w intencji długiego życia Garchena Rinpoche - prowadzi Lama Tsering Rinpoche
– aukcja na rzecz fundacji Rinpochego
– koncert Piotra Woźniaka i Ani Papierz dedykowany JE Garchenowi Rinpoche
– poczęstunek tybetański

Bilet w cenie do wyboru: 50, 80, 100 i 120 zł

Sprzedaż w Muzeum Azji i Pacyfiku: 12 i 16 lutego w godzinach 17-19 a także w dniu wydarzenia, natomiast 13 lutego w godz. 16-20 w Warszawskim Centrum Wielokulturowym ul. Jagiellońska 54 w trakcie Obchodów Tybetańskiego Nowego Roku.
Bilety-cegiełki będą też sprzedawane w trakcie nauk Lamy Tseringa Rinpoche od 18-21 lutego w Społecznym Gimnazjum nr 20 przy ul. Raszyńskiej 22.

Osoby, które kupią bilety wstępu w kwotach 100 i 120 zł otrzymają specjalny prezent z dedykacją od Lamy Tseringa Rinpoche
UWAGA: dla osób, które chcą obejrzeć tylko niezwykle poruszający film – cena biletu 25 zł

Organizatorzy: Fundacja Sam Dżub Ling, Drikung Kagyu Poland oraz Muzeum Azji i Pacyfiku.

JEGO EMINENCJA GARCHEN RINPOCHE:
Urodził się w 1936 roku we Wschodnim Tybecie. Obecna inkarnacja - Garchen Rinpoche został rozpoznany i intronizowany we wschodnim Tybecie. Mając siedem lat wstąpił do klasztoru Lho Miyal a gdy miał jedenaście lat zaczął administrować tym klasztorem.
W wieku 22 lat, po zakończeniu dwu i półrocznego odosobnienia, Garchen Rinpoche został aresztowany i osadzony w więzieniu na 20 lat. Znosząc trudy obozu nieustannie też praktykował w tajemnicy przed władzami obozu.

Po wyjściu z więzienia w 1979 roku Garchen Rinpoche odbudował swój klasztor.
Wielu tybetańskich lamów uznaje Rinpochego za emanację Boddhisattwy oraz doskonałego i zrealizowanego mistrza albowiem w swojej miłującej dobroci i czystym widzeniu myśli tylko o tym w jaki sposób przynosić pożytek innym.

LAMA TSERING RINPOCHE od 8 roku życia jest mnichem w klasztorze Garchena Rinpoche. Ukończył studia w klasztorze Drikung-Kagju w Dehra Dun w Indiach. Jest bardzo dobrze wykształconym nauczycielem-mnichem, który jest uczniem serca Garchena Rinpoche. W związku z tym, że odbył kilka odosobnień, w tym trzy letnie, otrzymał tytuł Drubpön, czyli Mistrza odosobnień.

Od 2002 roku Lama Tsering przebywa w Niemczech w Drikung Garchen Institut w Monachium, gdzie przekazuje nauki i inicjacje, jak również opiekuje się osobami odbywającymi odosobnienia. Jest też opiekunem wszystkich ośrodków Garchena Rinpoche w Europie. Wielokrotnie w różnych praktykach zastępuje swojego nauczyciela.

PIOTR WOŹNIAK – Wokalista, gitarzysta, kompozytor, aranżer. Koncertuje solo lub z towarzyszeniem wiolonczelistki Anny Papierz, Występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Zagrał w Sali Kongresowej w Warszawie jako gość specjalny koncertu Katie Melua, jego występ poprzedzał też koncert Yasmin Levy w warszawskim klubie Palladium. Jest także członkiem rodzinnego zespołu Tadeusza Woźniaka.

Jego pierwsza autorska płyta „Dom na dachu” wydana została w 2010 roku, dwa lata później ukazało się dwupłytowe (CD + DVD) wydawnictwo „Jak ze źródła”. Najnowsza płyta „Tata Adama” ukazała się w kwietniu 2015 r. (MJM Music). To jedenaście piosenek - emocjonalnych i osobistych opowieści, oprawionych vintage'owym, akustycznym brzmieniem. Opowieści o potrzebie wsparcia, wybawienia z samotności, ale także o wpływie kota na rzeczywistość i o tym, jak powinny być pisane piosenki o miłości.