14.08 Wspaniałe stulecie modyMuzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na:

Wspaniałe stulecie mody. Wykład kustosz Karoliny Krzywickiej poświęcony kostiumom, prawdzie stroju i prawdzie ekranu serialu "Wspaniałe Stulecie" i "Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kosem". Wydarzenie towarzyszy książkom Demet Altınyeleklioğlu "Sułtanka Kösem. Księga 1. W haremie" i "Sułtanka Kosem. Księga 2. Czarna Królowa", która ukaże się nakładem Wielka Litera
14.08.2016, godz. 18.0, Muzeum Azji i Pacyfiku
Wstęp wolny

Kilka słów o książkach:

Sułtanka Kösem. Księga 1. W haremie
Hit dla wielbicielek imperium osmańskiego i Sulejmana Wspaniałego. Książka, na podstawie której powstał serial produkcji tureckiej "Wspaniałe stulecie. Sułtanka Kösem", następca hitowego serialu "Wspaniałe stulecie". Kösem to niezwykła postać z dynastii osmańskiej, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w historii Osmanów. Podobnie jak dobrze znana z serialu "Wspaniałe stulecie" Hurrem, Sułtanka Kosem posiadała ogromną władzę i autorytet. Ciekawostką jest, że była dużo większą intrygantką niż Sułtanka Hurrem, dlatego serial przedstawiający jej losy może okazać się jeszcze większym sukcesem niż "Wspaniałe stulecie". Kosem była żoną osmańskiego sułtana Ahmeda I i to właśnie dzięki niemu, a później dzięki synom zdobyła władzę w Imperium Osmańskim.


"Sułtanka Kösem. Księga 2. Czarna królowa"
Druga część książki, na podstawie której powstał hitowy serial „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem”. Ciąg dalszy losów jednej z najpotężniejszych kobiet w historii Imperium Osmańskiego.”Sułtanka Kösem. Księga 2. Czarna Królowa” to historia drogi na szczyt kobiety, która jako i żona, matka i babka kolejnych władców Turcji, miała ogromny wpływ na politykę imperium.