JAPOŃSKI TEATR TAKARAZUKA

JAPOŃSKI TEATR TAKARAZUKA – spotkanie z Moniką Lecińską-Ruchniewicz z cyklu Teatry Azji. Prowadzenie Tomasz Madej; http://teatryazji.blogspot.com

Data: 20.03 (sobota) godz.18.00
Miejsce: Galeria Azjatycka (Muzeum Azji i Pacyfiku), Freta 5, Warszawa,

WSTĘP WOLNY

Wykład połączony z pokazem audiowizualnym oraz prezentacją materiałów związanych z Takarazuką z kolekcji własnej prelegentki.TEATR TAKARAZUKA (宝塚歌劇・TAKARAZUKA REVUE) - działająca od 1914 roku, obecnie najpopularniejsza, japońska rewia żeńska. Nietuzinkowy współczesny japoński teatr rozrywki czerpiący inspiracje zarówno z teatru japońskiego jak i zachodniego. Takarazuka łączy w sobie elementy zarówno operetki, musicalu, rewii jak i teatru klasycznego. Spektakle wystawiane w dwóch głównych siedzibach zespołu (w Takarazuce obok Osaki oraz w Tokio) przyciągają do tego niezwykłego "Świata Marzeń" do 10.000 widzów dziennie.


Monika Lecińska Ruchniewicz - doktorantka Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Badaniami nad Takarazuką zajmuje się od ponad siedmiu lat. W 2007 roku obroniła pracę magisterską poświęconą temu niezwykłemu japońskiemu teatrowi rozrywki. Obecnie kontynuuje badania i pracuje nad doktoratem skupiającym się na specyfice dramatu teatru Takarazuka.