SMOKI I SMOCZKI. Z DZIEĆMI PRZEZ AZJĘ

Czwartek, 22.11, g.18.00
Galeria Azjatycka, Freta 5

SMOKI I SMOCZKI. Z DZIEĆMI PRZEZ AZJĘ (BIRMA, TAJLANDIA, KAMBODŻA) - Anna i Krzysztof Kobusowie - fotografowie i dziennikarze, opowiedzą o swej niezwykłej dwumiesięcznej podróży do Azji Południowo-Wschodniej z dziećmi (5,5 mies. oraz 2 lata). Efektem wyprawy było napisanie książki "Smoki i smoczki" wydanej w 2012 roku przez National Geographic. Więcej o wyprawie na stronie: www.malypodroznik.pl Organizacja spotkania Tomasz Madej MAiP. Wstęp 9 zł.

"Wyruszyliśmy z dziećmi (5,5 mies. oraz 2 latka) na dwumiesięczną wyprawę do Birmy, Tajlandii i Kambodży. Była to dla nas wszystkich przygoda życia. Napotkani ludzie traktowali nas nie jak zwykłych turystów, lecz jak rodziców, stąd z tamtejszymi mamami wymienialiśmy doświadczenia dotyczące pieluszek, jedzenia zaś największą sensację budziły... smoczki! Powszechnie uważano, że podajemy w nich wodę i dlatego dzieci przestają płakać. Ale nasze maluchy nie są jedynym tematem (choć wyprawa z dziećmi to zupełnie inny typ przygody). 


Podczas pokazu odwiedzimy miasto wymarłych świątyń, wioski pływające po wodzie, poznamy tajemnice Angkor Wat i zaułki Rangunu. Przeżyjemy Chiński Nowy Rok i zobaczymy jak wygląda ceremonia wstępowania do nowicjatu 160 dzieci! Spotkamy też złote smoki i święte węże, a także odkryjemy sekret dlaczego Kobiety Żyrafy mają tak długie szyje". 


Anna i Krzysztof Kobusowie – podróżnicy, fotografowie i dziennikarze, którzy łączą pasję poznawania i opisywania świata. Od ponad 10 lat pracują jako niezależni dziennikarze i fotografowie. Są autorami zdjęć do blisko 25 albumów (z czego większość poświęconych jest Polsce), gdyż uważają, że nasz kraj jest absolutnie niezwykły i wart dokładnego poznania. Ich zdjęcia ilustrują liczne artykuły i książki, można je też zobaczyć na stronie www.travelphoto.pl. Od kiedy ich rodzina powiększyła się podróżują z dziećmi. Efektem licznych doświadczeń zebranych podczas podróży było stworzenie portalu Małego Podróżnika (www.malypodroznik.pl) oraz seria książek „Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie” (wyd. National Geographic). Więcej o wyprawie na stronie: www.malypodroznik.pl