CARROM –BILARD INDYJSKIMuzeum Azji i Pacyfiku oraz Stowarzyszenie Carrom zapraszają do Galerii Azjatyckiej na sobotnie popołudnie z BILARDEM INDYJSKIM.

Sobota, 16.03, g. 13.00 – 17.00
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa


CARROM –BILARD INDYJSKI – w trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z historią gry, która liczy przeszło dwieście lat. Następnie pod okiem członków stowarzyszenia Carrom przejdą od podstawowych ćwiczeń do prawdziwej gry. Spotkanie zorganizowane wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Carrom. http://www.carrom.pl/

Gra doskonała dla każdego powyżej 10 roku życia.  

Wejście w cenie biletu na wystawę (3 zł - bilet ulgowy, 5 zł - bilet normalny). Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację na mail: tomaszmadej@muzeumazji.pl W temacie proszę wpisać "CARROM –BILARD INDYJSKI"

Cykl SOBOTNIE POPOŁUDNIA Z GRAMI AZJATYCKIMI organizuje Tomasz Madej (MAiP)

CARROM zwany potocznie indyjskim bilardem jest to gra o kilkusetletniej tradycji, bardzo popularna w Azji, a od blisko 30 lat rozwijająca się również w Europie. Carrom to gra zręcznościowo-strategiczna, wymagająca skupienia, precyzji i logicznego myślenia, połączenie bilardu, snookera i kapsli. Można grać w 2 lub 4 osoby. Do gry potrzebna jest specjalna kwadratowa drewniana plansza ok. 1mx1m z czterema łuzami. Gracze siadają przy planszy a celem gry jest pstrykanie drewnianych okrągłych krążków do łuz. Wygrywa ten, kto wbije wszystkie krążki swojego koloru jako pierwszy. Gra carrom jest interesującą formą spędzania wolnego czasu dla każdego.

Od 2009 r. działa Polskie Stowarzyszenie Carrom, którego podstawowym celem jest popularyzowanie w naszym kraju wszelkich odmian gry carrom szczególnie wśród dzieci, młodzieży a także dorosłych. Stowarzyszenie organizuje prezentacje, warsztaty oraz turnieje gry. Polscy gracze biorą udział w turniejach zarówno lokalnych jak i międzynarodowych. Istnieje kilka szkolnych klubów carrom w Polsce, w których młodzi gracze uczą się techniki i taktyki gry. Co roku odbywają się liczne turnieje, aby każdy mógł sprawdzić nabyte umiejętności i nabrać motywacji do dalszego trenowania.

W dniach 20-24 czerwca 2013 roku Polskie Stowarzyszenie Carrom organizuje po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Europy w Carrom. 17ty Carrom EuroCup 2013 odbędzie się w Centrum Konsultacyjno-Szkoleniowym BGŻ w Lesznie pod Warszawą. W turnieju weźmie udział ponad stu graczy z kilkunastu państw Europy. W ciągu kilku dni rozgrywek wyłonieni zostaną najlepszy gracze Europejscy 2013 roku. Patronat honorowy nad turniejem Carrom EuroCup 2013 objęła Pani Ambasador Indii w Polsce.
Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące gry carrom w Polsce znajdują się na stronie www.carrom.pl.