Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska - spotkanie z Tomaszem Tułakiem

 
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie "Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska" z Tomaszem Tułakiem, podróżnikiem, organizatorem wypraw do Azji i właścicielem biura wypraw "Om Tramping Klub".
www.omtramping.pl

Czwartek 9 października, godz. 18.00
ul. Solec 24. Wstęp wolny.

Podczas spotkania udamy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie - Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata - Bajkał. Popłyniemy w rejs po Bajkale. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia. (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk - centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude.

Tomasz Tułak - kielczanin, podróżnik, absolwent leśnictwa (UR w Krk) i Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf - amator. Od kilkunastu lat w podroży, w tym dwa lata w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo! Studia „innych światów” - religioznawstwo i fantastyka - zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spędził dwa lata Indiach, podróżował kilka razy na Syberię, Indochin. Karakorum w Pakistanie. Odwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Północnej i większość krajów Ameryki Południowej.

Tomek Tułak zaprasza na organizowane przez siebie wyprawy do
Om Tramping Klub: www.omtramping.pl

Zdjęcia z jego podróży można zobaczyć na stronie: baranek.aksarai.pl


Organizacja: Karolina Krzywicka.