02.09 CHIŃCZYCY GRAJĄ W GO - promocja książki Pawła Behrendta

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Centrum Studiów Polska-Azja zapraszają na spotkanie "CHIŃCZYCY GRAJĄ W GO", promujące książkę Pawła Behrendta, absolwenta Wydziału Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim, doktoranta Uniwersytetu Wiedeńskiego, eksperta Centrum Studiów Polska-Azja oraz szefa działu aktualności portalu konflikty.pl.
Spotkanie poświęcone polityce międzynarodowej Chin i rosnącej pozycji tego kraju w regionie i na świecie. 
Spotkanie poprowadzi Radosław Pyffel z Centrum Studiów Polska-Azja.

Środa, 2 września, godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, Warszawa.
Wstęp wolny.O książce:
"Chińczycy grają w go". Globalne centrum gospodarcze i polityczne coraz bardziej przesuwa się znad Atlantyku na wybrzeża Oceanu Spokojnego. Położone tam, dynamicznie rozwijające się państwa Azji Wschodniej są jednak uwikłane w liczne konflikty, prezentowane w polskich mediach najczęściej jako ciekawostki. Tymczasem znaczenie tych sporów jest dużo większe z racji ich powiązania ze wzrostem potęgi Chin oraz powrotem Japonii na arenę międzynarodową. Autor porównuje te konflikty do wielkiej partii go rozgrywanej przez Chińczyków z, myślącymi, że grają w szachy Amerykanami i Rosjanami. Przekonuje jak bardzo w XXI wieku musimy przewartościować nasz europocentryczny punkt widzenia.

O autorze:
Paweł Behrendt, absolwent Wydziału Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim, doktorant Uniwersytetu Wiedeńskiego. Ekspert Centrum studiów Polska-Azja, szef działu aktualności portalu konflikty.pl, stały współpracownik magazynu "Torii". "Chińczycy grają w go" to jego pierwsza książka.


Organizacja: Karolina Krzywicka, kustosz MAiP.