30.08 MUZEUM AZJI I PACYFIKU NA WARSZAWSKIM WIELOKULTUROWYM STREET PARTY


Miło nam poinformować, że Muzeum Azji i Pacyfiku jak co roku weźmie udział w Warszawskim Wielokulturowym Street Party, które odbędzie w ostatnią niedzielę wakacji - 30 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Muzeum Azji i Pacyfiku na Krakowskim Przedmieściu w godz. 13.00-19.00.

W tym roku nasze stoisko będzie związane z Japonią - "Japońskie klimaty w Muzeum Azji i Pacyfiku".

Program:
Naszym gościem będzie artysta Lech Żurkowski, jeden z kuratorów nadchodzącej wystawy „Cień tuszu – dalekowschodnie inspiracje w sztuce współczesnej” (wernisaż 21.09. o godz. 19.00).
Lech Żurkowski będzie tworzył obrazy tuszem inspirowane kaligrafią japońską.
Zapraszamy w godz. 14.00-17.00.

Kolejnym gościem będzie Joanna Koryciarz-Kitamikado, konserwatorka laki japońskiej, która zajmuje się także konserwacją ceramiki tradycyjną techniką kintsugi oraz tworzy lakowaną biżuterię z drewna wyrzuconego przez morze.
Pani Joanna Koryciarz-Kitamikado opowie o japońskiej technice i sztuce naprawy potłuczonej ceramiki, polegającej na łączeniu rozbitych elementów laką, także laką barwioną np. tlenkiem żelaza lub czerwoną ochrą, ale także mieszanej z proszkowanym złotem lub srebrem.
Zapraszamy w godz. 15.00 - 17.00.Jedną z atrakcji będzie także kendama - japońska gra zręcznościowa dla najmłodszych i dla starszych, której będzie się można nauczyć od instruktorów, członków Mental Drawings, z którymi już wcześniej nasze muzeum organizowało imprezy kendamowe m.in. Dama Meeting oraz Popołudnia z kendamą. 
Zapraszamy w godz. 14.00-17.00Organizacja:Karolina Krzywicka, kustosz MAiP