10.01 "WAON - DŹWIĘKI JAPONII" - koncert muzyki japońskiej


Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Warszawska Szkoła Języka Japońskiego zapraszają na koncert - "WAON - DŹWIĘKI JAPONII".

Koncert odbędzie się w niedzielę 10 stycznia o godz. 17.00,w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, ul. Solec 24.
Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł

Wystąpią:
Monika Zachaj (shamisen)
Masato Yokoe (shamisen)
Ryotaro Sakamoto (kokarina, taiko)
Katarzyna Karpowicz (koto)
Adam Fijałkowski (shakuhachi)
Maja Szymanowska (śpiew).

O zespole:
Masato Yokoe (shamisen)
Na shamisenie gra od 12 lat, ma za sobą liczne występy w Japonii, w Polsce póki co dwa: na Matsuri - Pikniku z Kulturą Japonii oraz w znanej warszawskiej restauracji udon Uki Uki. Uczy się gry od mistrza Sakakoshi sensei, a polskiego od pewnej złotowłosej Polki.

Monika Zachaj (shamisen)
Absolwentka japonistyki UW. Dwa lata temu, gdy będąc w Japonii słuchała występu Masato, do głowy by jej nie przyszło, że będzie razem z nim występować na scenie. Pasjonatka japońskiej kultury, ćwiczy aikido, uczy się ceremonii herbaty i zarządza Warszawską Szkołą Języka Japońskiego,

Katarzyna Karpowicz (koto)
Doktorantka na japonistyce UW. Gry na koto uczyła się podczas pobytu na stypendium naukowym w Tokio, pod kierunkiem sensei Shumihō Ōzaki (szkoła Yamada-ryū), uczennicy znanego wirtuoza i kompozytora muzyki na tradycyjne instrumenty japońskie, Shina Miyashity. Obecnie kontynuuje swoje poszukiwania dzięki znanej również w Polsce wszechstronnej artystce, Michiyo Yagi (szkoła Ikuta-ryū). Interesuje ją zarówno klasyczna muzyka japońska, jak i bardziej współczesna, ale też wykorzystanie nowych technik gry w jazzie i muzyce improwizowanej.

Ryotaro Sakamoto (kokarina, Taiko)
Od dziecka gra na kokarinie, posiada licencję nauczyciela w grze na tym instrumencie. Występował razem ze swoim zespołem w Chinach, Stanach Zjednoczonych i na Białorusi. Od czasów studenckich gra na bębnach taiko. Planuje założyć zespół taiko w Polsce - obecnie jest na etapie szukania sponsorów na bębny.

Adam Fijałkowski (shakuhachi)
Na co dzień pracuje w firmie internetowej, wieczorami zaś tworzy i ilustruje książeczki dla dzieci, których bohaterem jest sympatyczny lisek Rudasek. Grę na flecie shakuhachi ćwiczy pod Skype'owym okiem swojego nauczyciela - Shirano.

Maja szymanowska (śpiew)
Na co dzień profesjonalnie nagrywa płyty i daje koncerty. Zgodziła się z nami wystąpić i zaśpiewać "Senbonzakura". Maja w marcu wystąpi w Japonii wspólnie z mistrzem gry na shamisenie, Sakakoshi sensei.

W trakcie koncertu będzie 30-minutowa przerwa, podczas której będzie można zakupić m.in. produkty MakiMaki czy zjeść makaron udon od Uki Uki.

http://www.waon.pl/

Sponsorzy koncertu:
MakiMaki, Uki Uki (restauracja udon) i Kaminari
SOTO, Japoński Ogród (kanzashi.pl) i Fabryka Muzyki.

Organizacja:
Monika Zachaj - Warszawska Szkoła Języka Japońskiego
Karolina Krzywicka, kustosz MAiP