WPROWADZENIE DO TRADYCJI KOREAŃSKIEGO BUDDYZMU MEDYTACYJNEGO ZEN

Niedziela, 30.09, godz. 16.00
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

WPROWADZENIE DO TRADYCJI KOREAŃSKIEGO BUDDYZMU MEDYTACYJNEGO ZEN - spotkanie z mistrzynią zen i bon shim Aleksandrą Porter, która od wielu lat kieruje szkołą Zen Kwan Um w Polsce; www.zen.pl

Mistrzyni Zen Bon Shim

Mistrzyni Zen Bon Shim (Aleksandra Porter) została uczniem Dae Soen Sa Nima od czasu Jego pierwszej wizyty w Polsce w 1978 roku. Efektem tego było, iż stała się jednym z członków założycieli Polskiej Sangi Szkoły Zen Kwan Um oraz Krakowskiego Ośrodka Zen. Poprzednio była zawodowym tancerzem w szeroko znanym krakowskim zespole baletu nowoczesnego.

W 1987 r. została Opatem Warszawskiego Ośrodka Zen oraz Głównej Świątyni w Falenicy, na obrzeżach Warszawy. W tym czasie była w ciąży i sytuacja ta nauczyła ją, jak łączyć praktykę rodzinnego życia z planem codziennej praktyki w Ośrodku Zen. Dodatkowo robiła praktykę nocną, praktykę pokłonów i śpiewów - idealne formy praktyki dla tych, którym sytuacja nie pozwala na indywidualne odosobnienia medytacyjne.

W 1992 r. otrzymała "inka" (pozwolenie na samodzielne nauczanie) od DSSN, a następnie przeszła trening na nauczyciela Zen w Polsce i USA.

W 2006 r. otrzymała Przekaz Dharmy od Mistrza Zen Wu Bonga i otrzymała nowe imię - Bon Shim - Pierwotny Umysł. Niezależnie od obowiązków Nauczyciela Prowadzącego w Głównej Świątyni oraz innych ośrodków i grup, podróżuje i naucza w całej Europie. Obecnie jest Opatem Szkoły Zen Kwan Um w Polsce oraz aktywnym członkiem Polskiej Unii Buddyjskiej.