MOJE ŻYCIE BUDDYJSKIEJ MNISZKI W NEPALU; SYTUACJA KOBIET W KRAJACH HIMALAJSKICH

MOJE ŻYCIE BUDDYJSKIEJ MNISZKI W NEPALU; SYTUACJA KOBIET W KRAJACH HIMALAJSKICH - Spotkanie z Ani Choying Drolmą, znaną w świecie mniszką tybetańską, mistrzynią śpiewu klasztornego, założycielką Nuns Welfare Foundation of Nepal, połączone ze śpiewem mantr; www.choying.com. Tłumaczenie kustosz Maciej Góralski, współpraca – Tibet House „Acala”; www.tibethouse.pl

Niedziela, 13.05, 16.00, Wstęp Wolny
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

Wydarzenie na facebooku TUTAJ
Szczegółowy program trzeciej wizyty ANI CHOYING DROLMY W Polsce.TUTAJ



MASAŻ LOMI LOMI NUI – ŚWIĄTYNNY DAR Z HAWAJÓW




Sobota, 12.05
godz. 18.00, Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa


MASAŻ LOMI LOMI NUI – ŚWIĄTYNNY DAR Z HAWAJÓW – spotkanie z Katarzyną Namysł, która zabierze uczestników w podróż do świata Kanaloa – Secret Aloha Touch. Spotkanie połączone z pokazem; http://www.kanaloa.pl/ Wydarzenie na facebooku Tutaj
Organizacja Tomasz Madej MAiP http://kompaspodroznika.blogspot.com/

ŚLUB NA BALI – MIĘDZY TRADYCJĄ I TURYSTYKĄ

Piątek 11.05,  g.18.00
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

ŚLUB NA BALI – MIĘDZY TRADYCJĄ I TURYSTYKĄ - spotkanie z Iwoną Handayani Wagimin, absolwentką Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF, która opowie o zwyczajach ślubnych na Bali – o rytuale zawarcia małżeństwa w społeczności lokalnej i o coraz popularniejszych ślubach zagranicznych gości, w tym także par z Polski – a także o architekturze świątyń oraz typowego domu balijskiego.

Iwona Handayani Wagimin. Absolwentka wydziału turystyki warszawskiej AWF (2011 studia magisterskie). Uczestniczka rocznego programu stypendialnego Dharmasiswa w Indonezji (2008). Uprawnienia pilotażu wycieczek (2011). Aktualnie zajmuje się działaniami marketingowymi w firmie Baliwille (wynajem willi oraz organizacja ślubów na Bali oraz we Włoszech). Związana z archipelagiem Indonezji więzami rodzinnymi i sentymentalnymi.



PRZEZ IRAN W CHUŚCIE NA GŁOWIE


Czwartek 10.05
g.18. 00, Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

PRZEZ IRAN W CHUŚCIE NA GŁOWIE – spotkanie z Karoliną Sypniewską, podróżniczką, „backpackerką” i organizatorką Bydgoskiego Festiwalu PODRÓŻNICY. Spotkanie z cyklu Kobiece wyprawy z plecakiem w nieznane organizowane przez Karolinę Krzywicką. Wstęp 9 zł.
 spotkanie na facebooku


www.karolinasypniewska.pl

http://sypkarola.geoblog.pl/wpis/18836/witaj-dzikosci-welcome-to-iran

http://sypkarola.geoblog.pl/wpis/19388/perelka-iranu-zwiedzanie-juz-od-5-rano-hardcore


Organizator: karolinakrzywicka@wp.pl 

KALACZAKRA – KRĄG CZASU

Poniedziałek, 7.05



g.18.00, Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

KALACZAKRA – KRĄG CZASU (wideo) – o tybetańskiej tradycji tantry buddyjskiej, kontynuowanej przez XIV Dalajlamę. Cykl Z tradycji buddyzmu.

Spotkanie organizowane i prowadzone przez kustosza Macieja Góralskiego

KLUB MIŁOŚNIKÓW ZIELONEJ HERBATY

Niedziela, 6.05
g.16.00, Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa
WSTĘP WOLNY

KLUB MIŁOŚNIKÓW ZIELONEJ HERBATY – degustacja, pokaz i wymiana czajniczków (m.in. z kolekcji polskich artystów Andrzeja Bero i Jerzego Szczepkowskiego), film o tradycji herbaty w Chinach.


Spotkanie organizowane i prowadzone przez kustosza Macieja Góralskiego;



'Stambuł - miasto nad cieśniną'


Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zapraszaa na nową wystawę fotografii Marka Żmudzkiego - 'Stambuł - miasto nad cieśniną'. Wystawa będzie prezentowana w gościnnej galerii w Traffic Clubie przy ul. Brackiej 25 w Warszawie (2 piętro) w terminie 30 kwietnia - 31 maja 2012.

Położony w rozwidleniu cieśniny bosforskiej, na styku dwóch mórz i dwóch kontynentów Stambuł jest miastem skazanym na sukces i dobrobyt. W swej skomplikowanej historii przeżywało ono wzloty i upadki, przetrwało kolejnych władców i panujące religie. Ostatnie dekady to ponowny okres dynamicznego rozwoju miasta. Od lat 60., opisywanych we wspomnieniach Orhana Pamuka, liczba ludności nad Bosforem wzrosła prawie dziesięciokrotnie, uliczki opisywane przez pisarza jako mroczne i podejrzane zamieniły się w ciągi luksusowych sklepów, a z Bosforu zniknęły parowce. Wiele się zmieniło, ale specyficzna melancholia miasta „hüzün” pozostała.


Podczas moich wędrówek po Stambule w latach 2006-2012 przyglądałem się codziennemu życiu w mieście położonym nad cieśniną, dzielącą umownie świat na Wschód i Zachód. Odwiedzałem dzielnice handlowe i rybackie, zastanawiałem się w jakim stopniu sukces miasta przekłada się na losy jego mieszkańców i czy jego ceną nie jest właśnie melancholia.

Marek Żmudzki mk.zmudzki@gmail.com





Okiem kamerzysty...

Niedawno w przestrzeni Galerii Azjatyckiej goscilismy dwie ekipy telewizyjne. Reporteży z programu Strefa Mazowsza wzięli pod lupę wystawę "Pamiątka z podróży na wschód", natomiast z Kroniki Waw.pl przyjrzeli się bliżej warsztatom poswięconym kulturze wietnamskiej.

Efekt odwiedziny możemy zobaczyć w internecie.

Strefa Mazowsza   

Kronika Waw.pl

Noc Muzeów 2012 w Muzeum Azji i Pacyfiku




Noc Muzeów 2012 w Muzeum Azji i Pacyfiku
Galeria Azjatycka, ul. Freta 5, Warszawa
Kontakt: (22) 635 28 11


Zwiedzanie wystawy “PAMIĄTKA Z PODRÓŻY NA WSCHÓD”Po wystawie oprowadzać będą komisarze Joanna Wasilewska i Tomasz Madej
(od 19.30 co godzinę). Więcej o wystawie TUTAJ

Przed Galerią Azjatycką odbędą się pokazy tańców:

19.00-19.30 LEZGINKA I LOVZAR – tradycyjne tańce czeczeńskie w wykonaniu zespołu dzieci uchodźców z Czeczenii "Nochci'o"

20.00-20.30 PERSKI TANIEC MINIATUROWY – współczesna forma tańca perskiego inspirowana estetyką miniatur – występ Aleksandry "Apsary" Kilczewskiej – tancerki i studentki iranistyki UW.

21.00 – 21.30 HULA – TANIEC WYSP HAWAJSKICH - wystąpią tancerze grupy Uakoko przy akompaniamencie bębnów pahu, tykwy ipu heke, fletu nosowego kanikawi oraz współczesnej gitary ukulele; http://www.hula.waw.pl/

22.00 – 22.30 ONKYO TRIO – Katarzyna Karpowicz (koto), Anna Natalicz (skrzypce) i Emanuela Kubit (wiolonczela) wystąpią z krótkim recitalem tradycyjnej i współczesnej muzyki japońskiej.

NOC MUZEÓW NA FACEBOOKU Tutaj


PALIKOTA PODRÓŻ NA WSCHÓD

Piątek, 27.04, g.18.00
Wstęp Wolny, 
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

PALIKOTA PODRÓŻ NA WSCHÓD - spotkanie z Januszem Palikotem , filozofem, posłem na Sejm RP, politykiem i liderem społecznym, który opowie o swoich orientalnych inspiracjach. Prowadzenie kustosz MAiP Maciej Góralski; www.ruchpalikota.org.pl

Foto - Jadwiga Żukowska
Źródło: www.ruchpalikota.org.pl 

W KRAINIE DUCHÓW I MAGII


W KRAINIE DUCHÓW I MAGII 
 relacja Grażyny Trautsolt z wyjazdu do Papui Nowej Gwinei. Spotkanie połączone z promocją autorskiej książki „Podróż: moja pasja”; http://www.grazynat.pl.
Organizacja Tomasz Madej MAiP, http://kompaspodroznika.blogspot.com/

Czwartek, 26.04, Wstęp Wolny
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

Mam na imię Grażyna, rocznik 1951, jestem rodowitą warszawianką, z wykształcenia – magister inżynier. Zawsze lubiłam poznawanie świata. Pewnego dnia, a był to rok 2001, tuż po swoich 50 urodzinach, okoliczności sprawiły, że wyjechałam na samotną podróż do Syrii i Jordanii. Ta podróż otworzyła mi oczy. Każdy jej dzień był niespodzianką. Wiele stereotypów okazało się nieprawdziwymi. Zobaczyłam to, co chciałam i jeszcze więcej. Nabrałam wiary we własne siły i złapałam bakcyla. I tak się zaczęła moja pasja podróżowania solo i bez biur podróży. Sama jestem księgową i pilotem swoich wypraw.

Wyznaję zasadę, że żadne, nawet najlepsze, biuro podróży nie zapewni mi tylu przeżyć, co zwiedzanie świata solo, a oprócz tego, wychodzi to znacznie taniej. Odpowiadają mi samotne eskapady, wtedy człowiek liczy tylko na siebie i jest zmuszony do nawiązywania kontaktów.

Bardziej mnie interesują Ludzie niż zabytki, kocham też przyrodę. Podróże uczą pokory i szeroko pojętej tolerancji.



Tego popołudnia opowiem o jednej ze swoich wypraw: do Papui Nowej Gwinei.

A zaczęło się od tego, że wpadła mi do rąk książka Kathy Golski „Pod opieką przodków”, która mnie natchnęła – zapachniało mi egzotyką, poczułam dreszczyk emocji. Pomyślałam, że to kraj dla mnie i muszę tam pojechać. To kraj przesiąknięty duchami i magią. Ja, na szczęście, miałam swoich dobrych duchów wyprawy, byli nimi Misjonarze.


Trzytygodniową wyprawę podzieliłam na etapy:

Pierwszy – północ kraju - zwiedzanie okolic największej rzeki Sepik: canoe (kanu – dłubanka z drewna) o nazwie „Frania”(!) spływ rzeką Sepik z Angoram, poprzez misję Timbunke do osady Kanigara (odwiedziny Domów Duchów, larwy i krokodyl na kolację).

Drugi – centrum- zwiedzanie miejscowości w górach Highland-u od Goroka poprzez Kundiawę, Mingende do Mount Hagen i dalej do odległej Prowincji Enga; z obowiązkową obecnością na uroczystościach „sing- sing” związanych z wrześniowym Dniem Niepodległości w Goroce.

I trzeci - pobyt na jednej z okolicznych wysp: New Britain w Kokopo ze zwiedzaniem kiedyś najpiękniejszego miasta – Rabaoul zniszczonego w wyniku wybuchu wulkanu w 1994 r. i odwiedziny okolic połączone z relaksem na plaży.

Zapraszam na relację z pobytu w raju; wszak w godle PNG jest rajski ptak.




KINO KIRGISTANU - "BIAŁY STATEK"

Wtorek, 24.04, g.18.00, Wstęp Wolny
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

KINO KIRGISTANU - "BIAŁY STATEK" - projekcja kirgiskiego filmu Bolotbeka Szamszyeva, na podstawie książki Czingiza Ajtmatova pt. "Biały Statek". Dramat, ZSRR, 1976 r., czas 101 min. Film będzie tłumaczony symultanicznie z j. rosyjskiego przez Kushtara Mamytalieva, który poprowadzi spotkanie z cyklu Kino Kirgistanu. Organizacja Karolina Krzywicka (MAiP).

"‎"Biały statek" to liryczna opowieść o wrażliwym, obdarzonym poetycką wyobraźnią, porzuconym dziecku, żyjącym w dalekiej leśniczówce w górach San-Tasz. Niezrozumiany przez swych jeszcze dzikich i prymitywnych opiekunów chłopiec zamyka się w świecie baśni; ucieka doń od wszystkich smutnych przeżyć, aż w końcu marzenia zastępują mu rzeczywistość. Chłopiec odpływa "do swojej bajki" na zawsze".

Tajlandia - slajdowisko

Poniedziałek, 23.04, 9.18.00
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

TAJLANDIA (slajdy) - prelekcja Piotra Druzgały, organizatora wyjazdów na Półwysep Indochiński, który od 2002 roku mieszka na stałe w Bangkoku. Opowie o tym, jak Królestwo Tajlandii stało się jego drugą ojczyzną oraz jak wygląda życie Tajów z perspektywy obcokrajowca. Wśród wielu zdjęć, które zaprezentuje będą zdjęcia ze słynnego Festiwalu Wegetariańskiego na wyspie Phuket. Spotkanie poprowadzi Jarosław Poniewiera; www.laurazja.pl Wstęp 9 zł.


BITWA O MIDWAY

Sobota, 21.04, g.18.00. Wstęp Wolny
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa 

BITWA O MIDWAY - PRZEŁOMOWY MOMENT WOJNY NA PACYFIKU - spotkanie z historykiem i znawcą orientalnych sztuk walki Grzegorzem Korsakiem przygotowane przez kustosza Mariana Majkę.




W POSZUKIWANIU EVERESTU... I TYGRYSA BENGALSKIEGO

Piątek, 20.04 g.18.00
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa

W POSZUKIWANIU EVERESTU... I TYGRYSA BENGALSKIEGO -PODRÓŻE PRZEZ NEPAL I BANGLADESZ - spotkanie z Karoliną Sypniewską, podróżniczką, "backpackerką" i organizatorką Bydgoskiego Festiwalu PODRÓŻNICY. Spotkanie z cyklu Kobiece podróże z plecakiem w nieznane.Organizacja Karolina Krzywicka (MAiP); (karolinakrzywicka@wp.pl) WSTĘP 9 zł.



"Tym razem podróż wysoko w góry! Bez przewodnika, w trampkach, kolorowym ponczo i kijku podarowanym przez kobietę pędzącą yaki przez 16 dni trekkując w Nepalu w poszukiwaniu najwyższej góry świata. Opowieści o najbardziej aktywnym miesiącu podczas całej 2 letniej podróży w stronę Australii- czyli rafting, kajaki, zabawy na słoniowym grzbiecie i wreszcie baza Everestu na ok.5500 m n.p.m. W drugiej części prezentacji zabiorę Was do najbiedniejszego i najmniej turystycznego kraju Azji płd-wsch- Bangladeszu gdzie ponad 160mln ludzi żyje na 2 razy mniejszym obszarze od Polski. Plantacje herbaty, bezludne plaże i nieodłączna część podróży- lokalni mieszkańcy....Zapraszam!:)"

Karolina Sypniewska


BHUTAN. GRZMIĄCY SMOK KONTRA RESZTA ŚWIATA




Czwartek, 19.04, g.18.00
Galeria Azjatycka, Freta 5, Warszawa
WSTEP WOLNY 

BHUTAN. GRZMIĄCY SMOK KONTRA RESZTA ŚWIATA - spotkanie z Felicją Bilską, dziennikarką, autorką kilkunastu przewodników turystycznych po świecie, w tym po Indiach i Nepalu i właścicielką galerii etnicznej Etnikana.pl; http://www.etnikana.pl/

Liczące ok. 650 tys. mieszkańców Królestwo Bhutanu, wciśnięte jest pomiędzy gigantyczne Chiny (cz. Tybet) i Indie. Kojarzone przez buddystów z mityczną krainą wiecznej szczęśliwości, dla większości świata zdaje się nie istnieć. Mało kto bowiem słyszał o Krainie Grzmiącego Smoka, a jeszcze mniej miało szansę poznać jego oblicze: baśniowe fortece o niezwykłej snycerce, wsie rodem z filmów o zaginionych cywilizacjach i ludzi, dla których tradycja jest wciąż ważniejsza od nowoczesności. Bo Bhutan usilnie stara się strzec recepty na szczęście i odpierać ataki globalizacji. Służą po temu ustawy, oficjalne nakazy i zrzeszenia, których celem jest zapobieżenie rozkwitu turystyki masowej. Bo to właśnie w niej upatruje się największego zagrożenia. Niszczycielska siła, jak woda, niszczy wszystko, co stanie jej na drodze. I fakt ten znajduje odbicie w ilości podróżnych. Dość wspomnieć, że państwo – legendę, od 1974 r. odwiedziło ledwie kilkadziesiąt tysięcy osób. Czy jednak w dobie cwałujących zmian, obejmujących nomen omen cały świat, udaje się zachować równowagę? I wreszcie, na czym polegają paradoksy Bhutanu? Czy, gdyby obedrzeć go z legend i mitów, staniemy przed obliczem kraju niewyróżniającego się niczym szczególnym, czy wręcz przeciwnie – pozostanie on marzeniem o powrocie do źródeł?

Felicja Bilska

Organizator: Karolina Krzywicka (karolinakrzywicka@wp.pl)

UZBEKISTAN Z KOBIECEJ PERSPEKTYWY



Wtorek, 17.04
g.18.00, Galeria Azjatycka, Wstęp Wolny

UZBEKISTAN Z KOBIECEJ PERSPEKTYWY - spotkanie z antropolożką Ewą Polak. Spotkanie z cyklu Współczesna Azja Centralna.
Podczas spotkania w ramach cyklu 'Współczesna Azja Centralna' Ewa Polak postara się przybliżyć świat kobiecy w Uzbekistanie - zarówno z punktu widzenia zmieniającej się pozycji kobiety i jej ról społecznych, jak i z punktu widzenia kobiecego doświadczania tego kraju przez samą autorkę.

Wstęp wolny.
Organizator: Karolina Krzywicka (karolinakrzywicka@wp.pl

NAJNOWSZA HISTORIA INDONEZJI



Poniedziałek, 16.04 g.18.00 Wstęp Wolny
Galeria Azjatycka Freta 5, Warszawa

NAJNOWSZA HISTORIA INDONEZJI

Spotkanie z indonezjanistką Natalią Laskowską, doktorantką Wydziału Orientalistycznego UW, wykładowcą Collegium Civitas oraz prezentacja jej książki "Historia Indonezji w XX i XXI wieku".

Natalia Laskowska od 2006 roku zajmuje się studiami nad Azją Południowo-Wschodnią. W latach 2006-2007, jako stypendystka programu "Darmasiswa" prowadzonego przez Rząd Indonezji studiowała na Universitas Nasional w Jakarcie. W latach 2010-2011 studiowała na Universitas Airlangga w Surabayi, gdzie prowadziła badania do pracy doktorskiej. Obecnie jest doktorantką Wydziału Orientalistycznego UW, a w pracy badawczej zajmuje się współczesną myślą islamu w Malezji i Indonezji. Wykłada także historię Indonezji w Collegium Civitas i zajmuje się tłumaczeniem malajskich i indonezyjskich tekstów teologicznych i filozoficznych. Związana jest z indonezyjską organizacją pozarządową Liberal Islam Network oraz polskim stowarzyszeniem Edukacja dla Pokoju.

http://about.me/natalialaskowska




SRI LANKA Fotografie Filipa Drzewieckiego

SRI LANKA Fotografie Filipa Drzewieckiego
Od 6 do 30 kwietnia 2012

Sri Lanka, której nazwa pojawia się już w hinduistycznym eposie Ramajana, stała się celem dłuższej wyprawy autora do Azji w 2011 roku. Zapisem podróży jest wystawa ukazująca niezwykłą przyrodę Sri Lanki, w znacznym stopniu zdominowaną przez malownicze i zróżnicowane krajobrazy rozległych, zielonych plantacji herbaty oraz odludne, niemal rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim i tajemnicze jaskinie skrywające zarówno skarby natury jak i posągi Buddy. Fotografie ukazują także fascynujące zabytki buddyjskie, starożytne miasta, świadczące o bogatej i skomplikowanej historii Sri Lanki oraz liczące ponad 2 tysiące lat kompleksy świątynne, takie jak wykuta w skale i składająca się z pięciu sanktuariów Złota Świątynia Dambulla oraz miejsca kultu. Jednym z najważniejszych jest święte drzewo Sri Maha Bodhi w miejscowości Anuradhapura, licznie odwiedzane przez Lankijczyków zwłaszcza w czasie obchodów tamtejszego Nowego Roku w dniu 14 kwietnia.

Zdjęcia do nabycia pod numerem 505106592.

Organizator: Karolina Krzywicka (karolinakrzywicka@wp.pl)

A po swiętach zapraszamy na spotkania...

Wtorek, 10.04, g.18.00
DŹUGALBANDI – KLASYCZNY DUET INDYJSKI (audio) – spotkanie w Klubie Miłośników Muzyki Indyjskiej z dr. Markiem Grzegorzem Sawickim (#).

Środa, 11.04, g.18.00
ŚIWANANDA JOGA – SILNE I ELASTYCZNE CIAŁO, SPOKOJNY UMYSŁ I GŁĘBOKI RELAKS (wideo) – spotkanie w Klubie Jogi z instruktorką Mileną Lorkiewicz z prezentacją i omówieniem zdrowotnych asan wg Swamiego Wisznudewanandy; www.omcentrum.com

Sobota, 14.04, g.18.00
SZAMANIZM I INICJACJE W TRADYCJI ZACHODU: MROCZNE POCZĄTKI, ROZKWIT I UPADEK (slajdy) – spotkanie z dr. Jerzym T. Bąblem, archeologiem, przygotowane przez kustosza Mariana Majkę.

Dr Jerzy T. Bąbel – archeolog, prahistoryk. W latach 1971–2000 zatrudniony w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. W latach 2000–2008 pracował w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Św. Prowadził wieloletnie badania wykopaliskowe na terenach Wyżyny Sandomierskiej i prahistorycznych kopalń krzemienia w Krzemionkach k. Ostrowca Św. Uczestnik licznych ekspedycji krajowych i zagranicznych (m.in. w Bułgarii, Finlandii, USA, Tadżykistanie, Turkmenii). Autor stu kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych, w tym książek dotyczących wierzeń przedchrześcijańskiej Europy. Prowadzi badania nad religiami prahistorycznej Europy.

Niedziela, 15.04, godz. 16.00
JOGA W TANTRZE ŚIWAICKIEJ – wykład w Klubie Jogi dr. Tomasza Rucińskiego. Wstęp 15 zł

Najserdeczniejsze życzenia...

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
życzą Pracownicy Muzeum Azji i Pacyfiku

Balijska pisanka od Muzeum:)

WARSZTATY WIETNAMSKIE DLA NAJMŁODSZYCH

WARSZTATY WIETNAMSKIE DLA NAJMŁODSZYCH


14.04.2012, godz. 12.30-14.00

NOWY ROK ZE SMOKIEM- wspólnie z uczestnikami warsztatów w nowym księżycowym roku smoka poznamy historię tego mitycznego, morskiego zwierzęcia, które w kulturze Wietnamu symbolizuje radość i początek wiosny. Dowiemy się w jaki sposób smok poślubiając wróżkę Au Co przyczynił się do powstania państwa wietnamskiego i dlaczego jest ważnym elementem nowego roku. Zobaczymy, co jest noworocznym przysmakiem dzieci, jak wygląda ich choinka oraz co otrzymują w tym dniu od rodziców. Przy dźwiękach noworocznej, wietnamskiej muzyki dzieci przygotują przynoszące szczęście smocze maski, które będą mogły na pamiątkę zabrać do domu. Wiek od 6 do 10. Warsztaty prowadzi Paula Żmijan.


Efekt wizyty w muzeum ekipy telewizyjnej Kroniki Waw.pl

28.04.2012, godz. 12.30-14.00

WIETNAM NA JĘZYKU- podczas spotkania dzieci przeniosą się w fascynujący świat wietnamskiej kuchni, gdzie smaki i kształty nieustannie zaskakują. Wspólnie poznamy znaczenie dwóch najważniejszych roślin wietnamskich- ryżu i bambusa oraz skład narodowej potrawy wietnamskiej Pho. Spróbujemy ugryźć ryżowy papier, powąchamy kolendrę i poćwiczymy zdolności manualne próbując chwycić pałeczkami wietnamskie słodkości, zupełnie odmienne od tych znanych polskim dzieciom. Wiek od 6 do 10. Warsztaty prowadzi Paula Żmijan

Koszt pojedynczych warsztatów – 15 zł (dziecko ), rodzice mogą towarzyszyć dzieciom bezpłatnie
Liczba miejsc Ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń na maila: tomaszmadej@muzeumazji.pl
W temacie maila proszę wpisać nazwę warsztatu, natomiast w treści imię i wiek dziecka
Warsztaty odbywają się w Galerii Azjatyckiej, Freta 5 (Nowe Miasto), Warszawa

PATRONAT MEDIALNY: CZASDZIECI.PL